Ocena kierowcy - BMW Seria 6 G32 Gran Tourismo

Dawid, 5 lat temu
Silnik 620d 190KM 140kW
Rok produkcji 2018
BMW Seria 6 G32 Gran Tourismo 620d 190KM 140kW 2018-2020 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo oszczędny i świetnie zestrojona skrzynia biegów
Bardzo przestronne, rodzinne auto. Świetnie zestrojona skrzynia biegów, wyciszenie na doskonałym poziomie. Przy jeździe mniej więcej przepisowej, samochód pali na trasie 6,1L, dla mnie kosmos przy tych gabarytach, wadze 1750kg i kołach 245 przód i 275 tył. Naprawdę nie wiem jak oni to zrobili. Bez zbędnego oszczędzania przy prędkościach na trasie do 150km/h pali mi średnio ok 7L. Jestem bardziej niż zadowolony. Pomimo z pozoru słabego silnika auto przyspiesza w 7,9 sekudny do 100km/h, więc zupełnie przyzwoicie, wyścigówka to nie jest ale daje radę. Moje 6GT jest bardzo mocno doposażone, polecam asystentów kierowcy+, system przewiduje sytuacje na drodze i podczas parkowania, naprawdę fajna sprawa.
Obawiałem się, że ten silnik będzie za słaby do wielkości samochodu, ale osiągi ma takie same jak moja poprzednia F10 z tym silnikiem, a przyjemność z jazdy jeszcze większa.
Jak to w BMW, majstersztyk. Tryby odzwierciedlają ich charakterystykę, świetny tryb sport. Wszystko idealnie zestrojone, bez turbo dziur i tym podobnych rzeczy.
Mam aktywne zawieszenie, tzn tylna oś jest skrętna. Człowiek ma wrażenie, że jedzie małych hatchbackiem a nie 5m limuzyną, Rewelacyjny układ, wyprzedzanie, czy omijanie przeszkód, nawet gwałtowne, odbywa się bez nadmiernych przechyłów auta. Miałem do wyboru, albo aktywne albo pneumatyczne. Tych dwóch układów niestety nie można połączyć i nie żałuję, że wybrałem aktywne, dla mnie jest bezpieczniejsze.
Co tu dużo mówić, jednemu się podoba, drugiemu nie. Zabezpieczyłem powłoką ceramiczną i teraz mycie samochodu, to czysta przyjemność. Kształt przyciąga uwagę, tym bardziej, że bardzo mało tych aut jeździ na naszych drogach.
Bardzo dobra, a tam gdzie oko nie sięga, pomogą kamery 360 stopni, to obowiązek w tego typu aucie.
Bardzo pewnie się prowadzi, układ kierowniczy precyzyjny i przewidywalny. Nie mam żadnych uwag
Fotele wentylowane i ogrzewane. Klimatyzacja z jonizowaniem wnętrza bardzo szybko nagrzewa samochód, już po 500m zaczyna być ciepło. Na tylnym rzędzie autonomiczna klima i nawiewy w słupkach. Brawo!
Mega dużo miejsca dla wszystkich, proszę zobaczyć testy video. Auto na płycie od 7. W końcu mogę rozłożyć się bez obawy o pasażerów z tyłu. Rewelacja. Ilość miejsca to był priorytet przy wyborze auta. Jestem naprawdę zadowolony. Należy wspomnieć też o bagażniku, który jest ogromny. W końcu pojadę na narty bez kufra na dachu, Kanapa dzieli się 40/20/40 i to w połączeniu w torbą na narty BMW załatwia sprawę.
Wyciszenie absolutnie na najwyższym poziomie, nie wiem jak jest w klasie 7, pewnie jeszcze lepiej, ale w porównaniu do klasy 5 widzę duży postęp. Wewnątrz jest naprawdę cicho, nawet przy dużych prędkościach.
Przy tym spalaniu to tylko ubezpieczenie może boleć, ale pakiety przeglądów i naprawcze dają spokój na 5 lat, a potem wiadomo - nowe auto ;)
Auto drogie, nie ukrywajmy, ale coś za coś. Jakość wykonania, wielkość, musi kosztować. Dealerzy dają dobre rabaty, więc warto się targować.
Za krótko jeżdżę, żeby to ocenić
Brak

On - zużycie paliwa dla silnika 620d 190KM 140kW [l/100km]