Ocena kierowcy - BMW Seria 7 E38

Al., 13 lat temu
Silnik 740 i B40/1 286KM 210kW
Rok produkcji 1994
BMW Seria 7 E38 740 i B40/1 286KM 210kW 1994-1995 - Oceń swoje auto
Silnik : Aż dziwne ile 286 koni może zdziałać przy 2 tonach masy.
Zawieszenie : przypadłość każdego bmw
Układ elektryczny : drobnostki - roleta, pdc, tempomat
Kocham ten samochód. Czasem denerwuje ale potrafi dać taką przyjemność z jazdy że człowiek śmieje się sam do siebie.
Pancerna jednostka, doskonała elastyczność i jak na taki duży silnik również dość ekonomiczny.
U mnie siedzi manual Getrag. Lubią się sypać, są nierozbieralne a używka w dobrym stanie to wydatek pod 4-5tys. Słaby punkt samochodu. Skrzynie 5-biegowe ZF dużo bardziej niezawodne.
Wygodne ale sportowe, co tu więcej dodać. Bardzo przewidywalne prowadzenie.
Bez zastrzeżeń. Auto jest duże więc trzeba się nauczyć jego gabarytów.
Główny powód dla którego kupiłem E38. W środku jest po prostu bajeczne, wszystko jest na swoim miejscu a kokpit obudowany jest dookoła kierowcy. Jadąc tym autem czuje się jak w domu.
Zimą bardzo szybko się nagrzewa, latem klimatyzacja szybko chłodzi - z rozgrzanego auta nawet w 30 sekund zrobi chłodne pomieszczenie. Klimatronik sprawuje się dość dobrze ale mogłoby być lepiej moim zdaniem.
Z tyłu mało miejsca, dla wożących większą liczbę osób polecam longa. Z przodu trudno o większą przestrzeń.
Jak przystało na takiej klasy auto - doskonałe. Niemniej jednak warkot wkręconej V8ki słychać doskonale.
Jak na taką krowę nie jest źle. W trasie ok. 11, w mieszanym pod 15. Wyłącznie w mieście nie jeżdżę.
Można kupić za 15tys tak jak ja, ale trzeba być przygotowanym na wydatki. Kupiłem swoją z takim założeniem, włożyłem 10tys i ciesze się jazdą autem którym zachwycać się będzie pewnie długo jego kolejny właściciel.
Trzeba dbać. Auta te mają swoje lata. Moja ma przekulane ok. 400tys, wystarczyło zrobić kilka rzeczy takich jak zawias, piasty i jeździ dalej.
Na razie nic.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 740 i B40/1 286KM 210kW [l/100km]