Lista ocen BMW X1 E84 Crossover (23) - Silnik

Na liście zabraknie 12 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~---
Crossover xDrive23d 204KM 150kW
Generuje zbyt duży hałas, a brak wyciszenia maski nie pomaga, poza tym jest super. Dzięki dwóm turbinom turbo dziury właściwie nie ma, ma na tyle wysoki moment obrotowy by dynamicznie wyprzedzać i radzić sobie w trudnych warunkach. W tych wersjach silnik był najbardziej dopracowanym wypustem jeśli chodzi o ślizgi rozrządu - wersja silnika d (nie chodzi o d jak diesel), więc jeśli się pilnuje i dba o eksploatację to można spać spokojnie....
~radek_rr@o2.pl
Crossover sDrive18d 143KM 105kW
Sama praca silnika oczywiście jak w BMW - niezawodna, nic do zarzucenia, jednak autko trochę mnie rozczarowało jeśli chodzi o osiągi. Ma 20 kucy więcej niż 118d, z którego się przesiadłem, ale mimo innej bryły i ciut większej masy (85kg?) sądziłem, że nie odczuję różnicy na autostradzie. Jednak o ile do 120 km/h autko się fantastycznie zbiera, o tyle jak przy 150/160 wrzucę 5 bieg to prawie nie przyspiesza. Ledwo buja się do 180/190 i koniec....
~P
Crossover sDrive18i 150KM 110kW
N46B20 to jakaś porażka. Pali tyle co mocne V6 + ciągnie kosmiczne ilości oleju. Awaryjny w ch... mało mechaników ogarnia to gów**. Dramat chwalą chyba tylko Ci co nie mieli doczynienia z M50, M52, M54. Zakup tylko na to, że jedyny silnik z RWD reszta xDrive nie miałem doświadczenia z innymi silnikami w tym modelu.
~arthasPL
Crossover xDrive18d 143KM 105kW
Zaskakująco równa praca silnika. W odniesieniu do poprzedniego mojego auta ze 177KM czuć lekki brak koni mechanicznych ale rekompensuje to przeniesienie mocy na 4 koła - to naprzykład zimą daje lepszy rezultat niż napąd na jedną oś. W sumie nie jest źle bo obawiałem się, że będzie mulił.
~busztaster
Crossover xDrive23d 204KM 150kW
Najmocniejszy z dostępnych w 2011 r. diesli pracuje bez zarzutu. Dość duży moment obrotowy (420 Nm) gwarantuje wysoką elastyczność i przyjemną dynamikę, szczególnie w zakresie 80-120 km/h.
~esc17
Crossover xDrive20d 177KM 130kW
Absolutnie bez zarzutów. Jest bardzo dynamiczny jak na dwulitrowego diesla, a na stacji benzynowej nie płaczemy przy dystrybutorze, bo jeździ się naprawdę oszczędnie.
~Użytkownik z Katowic
Crossover sDrive18i 150KM 110kW
Podstawowy silnik 1,8 w zupełności wystarczy jeśli chodzi o sprawne poruszanie się w mieście. A i na trasie na małym gazie pojedzie 180 bez problemu.
~WojtekS2008
Crossover xDrive20d 177KM 130kW
Należy wziąć pod uwagę drogą wymianę rozrządu. Poza tym dobre jakościowo paliwo, eksploatacja zgodnie z zaleceniami i powinno być ok
~Mati
Crossover xDrive23d 204KM 150kW
Zbyt głośny, z zalet to bardzo dobrze rozwija moment obrotowy jak na diesla wysoko się kreci można szybciej pojeździć.

Usterki BMW X1 E84

BMW X1 E84 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~PAWEŁ JJ
Crossover xDrive23d 204KM 150kW
silnik reaguje spontanicznie niezależnie od położenia obrotomierza biturbo załatwia wszystkie problemy na drodze !
BMW X1 E84 Crossover