Lista ocen BMW X1 E84 Crossover (21) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 14 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mati
Crossover xDrive23d 204KM 150kW
manualna sprawdza się świetnie, krótki skok lewarka ułatwia szybką zmianę biegu. wszystko wyczuwalne, jeden minus sposób wrzucania biegu wstecznego, przy agresywnej jeździe można na światłach wrzucić wsteczny zamiast biegu nr 1 co jest straszne w konsekwencji.
~arthasPL
Crossover xDrive18d 143KM 105kW
Skrzynia biegów automat - tu akurat wybór zdecydowanie lepszy od manualnej i podejrzewam, że nieźle trzeba się namachać lewarkiem ręcznej skrzyni żeby uzyskać ten rezultat co w automacie bez żadnego wysiłku. Skrzynia jest poprostu super.
~busztaster
Crossover xDrive23d 204KM 150kW
7-stopniowy automat steptronic dość dobrze współgra z silnikiem, jednakże (pomimo bi-turbo) czasami - szczególnie na niższych obrotach po długiej jeździe - daje się wyczuć moment zawahania i lekką \"turbodziurę\".
~radek_rr@o2.pl
Crossover sDrive18d 143KM 105kW
Dobrze zsynchronizowana, biegi wchodzą płynnie, bardzo podoba mi się w BMW lekki opór przy przesuwaniu drążka w lewo na 1 i 2 bieg, ciut za długa droga do pokonania podczas przełączania biegów.
~esc17
Crossover xDrive20d 177KM 130kW
Nie mam zarzutów, nie jest to co prawda 8-biegowy ZF ale skrzynia pracuje płynnie i szybko reaguje na wciśnięcie pedału gazu. Wiem natomiast, że są jej zwolennicy i przeciwnicy.
~WojtekS2008
Crossover xDrive20d 177KM 130kW
Daje radę, w tym samochodzie 6 biegów wystarcza, trzyma auto w trybie ekonomicznym, dobrze rozpoznaje kiedy zmienić bieg i dodatkowo tryb sport.
~AREK
Crossover xDrive23d 204KM 150kW
do prędkości ok 120 km/h idealnie pózniej przy przyspieszniu nie zawsze zredukuje bieg ale i tak nigdy nie jezdziłem z lepszą skrznią biegów
~---
Crossover xDrive23d 204KM 150kW
Brak uwag. Dzieła jak trzeba. Zmienia biegi wtedy kiedy kierowca chciałby zmienić bieg, kick down działa wzorowo.
~Marcin H.
Crossover xDrive23d 204KM 150kW
Skrzynia absolutnie bez zarzutu, i w pierwszym roczniku klasycznie przełączana, szkoda, że potem z tego zrezygnowano.
Dziennik kosztów dla BMW X1 E84 Crossover
7,7
9,6
~paco
Crossover xDrive23d 204KM 150kW
oczywiście automat - prawie idealnie , czasem zdarzy jej się chwilę pomysleć,a jeszcze rzadziej "pogubić" ale ogólnie jest ok
BMW X1 E84 Crossover