Lista ocen BMW X3 F25 SUV Facelifting (19) - Silnik

Na liście zabraknie 9 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michał
SUV Facelifting xDrive20i 184KM 135kW
Jak na dwa litry i 1,8 tony to silnik jest bardzo rześki. Średnia spalania 13,5 litra, przy bardzo ciężkiej nodze. Zresztą u mnie poprzednie samochody paliły też 13,5 litra:) To jest mietek x-klasa 3l D, pajero sport 2,5l D. Taki los:) Po za tym fajnie skomponowany akustycznie wydech. Mocy nie brakuje ani na autostradzie ani w "terenie"
~kamil s
SUV Facelifting xDrive28i 245KM 180kW
Po przejechaniu 25 tys. z silnikiem nie ma żadnych problemów, silnik jest wystarczająco dynamiczny do codziennej eksploatacji, na autostradzie również, ale nie zachwyca dynamiką po przesiadce z 3l diesla. Jest głośny i brzmi nieprzyjemnie, dużo pali. To moja pierwsza benzyna i ostatnia dopóki nie będę mógł sobie pozwolić na co najmniej 3.0l
~dominikdm
SUV Facelifting xDrive20d 190KM 140kW
Wystarczająco dynamiczny, czuć spory moment obrotowy, pozwala na dynamiczną jazdę. Auto spala średnio 7l, w mieście 8-9l, na trasie 90-100 poniżej 7l, autostrada 140km ok 8l. Świetnie rozwija moc także przy wyższych obrotach. Słychać głównie podczas ruszania i przyśpieszania, w trasie i przy stałej prędkości cichy.
~Marcin
SUV Facelifting xDrive28i 245KM 180kW
Silnik super, bardzo oszczędny wystarczy wymieniać olej co 10 tys km. Omijać auta serwisowane w krajowym ASO olej wymieniany co 30 tys to porażka! Najlepiej auta z USA serwis olejowy co 10 tys mil i a wskrzyni co 40 tys mil. Ekologia niszczy auta!!!!
~Adrian
SUV Facelifting xDrive20d 190KM 140kW
Jak to w BMW. Problem ze start/stop. Za każdym razem po zgaszeniu silnika trzeba pamiętać o dezaktywacji. Za szybko wyłącza silnik po zatrzymaniu, powinna być trochę dłuższa zwłoka, bo czasami przy zatrzymaniu na ustąp pierwszeństwa od razu się wyłącza.
~Artur
SUV Facelifting xDrive20d 190KM 140kW
Żadnych problemów, pracuje równiutko i jest dynamiczny jak na tą masę. Olej zmieniam co 15 tys. a nie jak zaleca BMW co 25 tys. Zmieniłem sobie też to od razu na komputerze i pokazuje mi interwały co 15 tys.
~Darko
SUV Facelifting xDrive20d 190KM 140kW
Elastyczny i dobrze skonfigurowany silnik. Przy oszczednej jezdzie na trasie mozna zejsc ponizej 7l/100km z drugiej strony jak jest potrzeba przyspieszyc zawsze jest zapas mocy.
~Stasiu
SUV Facelifting xDrive28i 245KM 180kW
Jest"radość z jazdy" . Istotne dla mnie było, aby auto dynamicznie wyprzedzało. J tak właśnie jest. Oczywiście dynamika silnika uzależniona jest od aktywowanego trybu jazdy.
~Miki
SUV Facelifting xDrive20d 190KM 140kW
Silnik jest bardzo żwawy i chce ciągnąć 1,8 tony. Wg mnie swietnie dobrany i w pełni wystarczający do codziennej jazdy i do wyprzedzania trochę głośny i denerwuje start-stop
Dziennik kosztów dla BMW X3 F25 SUV Facelifting
8,7
10,3
~Pablo
SUV Facelifting xDrive20d 190KM 140kW
Działa bez zarzutu. Trochę niepokoją wydłużone interwały wymiany oleju według wskazań komputera - powyżej 20 tyś.
BMW X3 F25 SUV Facelifting