Lista ocen BMW X3 F25 SUV (30) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 17 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~XXL
SUV 2.0 20d 184KM 135kW
Wyłamałem się i w przeciwieństwie do znacznej większości kupujących zamówiłem wersję z manualną skrzynią biegów (nie lubię automatu). Nie żałuję tego. Sześciobiegowa przekładnia chodzi gładko. Warto podkreślić, że przełożenia pozwalają na jazdę ze stosunkowo małymi prędkościami ,np. ok. 80 km/h na VI biegu po płaskiej drodze. Komputer sam sugeruje, na którym biegu jechać w danym momencie (jak we wszystkich autach marki BMW z ręczną skrzynią,...
~Krzysztof2137
SUV 2.0 20d 184KM 135kW
Skrzynia biegów w tym aucie to 8 biegowy, klasyczny automat. Zmienia biegi bardzo płynnie, przełożeń praktycznie nie czuć. Robi to na tyle szybko, że nie odczuwa się straty, "opóźnienia" podczas przyspieszania. Niektórzy twierdzą, że ta skrzynia gubi się w biegach, jednak moim zdaniem to kwestia wyczucia pedału gazu. Jeżdżę tym samochodem już 6 lat (nie jest to mój jedyny samochód) i uważam, że jest to świetna skrzynia. Dodatkowo przydatną...
~NiemoG
SUV 3.0 35i 306KM 225kW
4 gwiazdki chyba tylko za moment zawachania czasem przy starcie, poza tym wzor. Lopatki przy kierownicy sa i dzialaja i mimo tego ze w mojej starej E46 lubilem korzystac z smg w X3 nie ma to najmniejszego sensu. Skrzynia zrobi wszystko za ciebie a ty mozesz skupic sie na prowadzeniu co w rodzinnym aucie jest sporym atutem i udogodnieniem.
~croft
SUV 2.0 20d 184KM 135kW
Automat 8 biegowy w połączeniu z Dynamic Damper Control (regulacja zawieszenia) i Performance Control (dostosowujący się układ kierowniczy. To wszystko to po prostu BAJKA. Skrzynia rewelacja a zmiana z trybu Normal na Sport to kompleksowa zmiana charakterystyki auta - naprawdę warto.
~Witek
SUV 2.0 20d 184KM 135kW
Automat to absolutna rewelacja, swobodne przełączanie na tryb sportowy oraz "podwójny" sportowy pozwala na zamienienie oszczędnego krążownika w auto prawie sportowe, a także, co odkryłem po pewnym czasie - na regulowane hamowanie silnikiem !
~Michał
SUV 2.0 20i 184KM 135kW
Szybko można się przyzwyczaić do wygody. Błyskawiczna, inteligentnie wyczuwa nasze zamiary. W porównaniu do DSG wypada bardzo podobnie (wbrew opiniom, że jest dużo lepsza, nie czuję tego, jest wystarczająco dobra, więcej nie trzeba).
~Rogalik
SUV 2.0 20d 184KM 135kW
Manualna 6 stopniowa. Całkiem OK, ale nie dziwie się, że więcej jest automatów. Wajchowanie w takim aucie powinno być zbędne, ale taki wybrałem.
~Seaman72
SUV 2.0 20d 190KM 140kW
Auto w manualu, przy spokojnym ruszaniu lekkie szarpania (nierówno brało sprzęgło). Auto 15 tyś km przejechane... teraz jakoś ustało.... rusza płynnie....
~Sebast
SUV 2.0 20i 184KM 135kW
manual więc szału nie ma, ciekawostka: wymieniałem przy przebiegu 110tyś olej przekładniowy i był wizualnie mocno przepracowany. na tą chwilę bez zarzutu.
Dziennik kosztów dla BMW X3 F25 SUV
10,1
~keniu
SUV 2.0 20d 184KM 135kW
Tradycyjny automat z 8 biegami działa bardzo przyjemnie, a szczególnie w trybie sport daje dużo fajnych doznań rodem z samochodów spodtrowych
BMW X3 F25 SUV