Ocena kierowcy - BMW X3 F25 SUV

Michał, 9 lat temu
Silnik 2.0 20i 184KM 135kW
Rok produkcji 2013
BMW X3 F25 SUV 2.0 20i 184KM 135kW 2011-2015 - Oceń swoje auto
Silnik : Bierzcie benzynę, naprawdę to lepszy wybór. Które opcje wyposażenia polecam. Automatyczne otwieranie/zamykanie klapy bagażnika. Z pilota. Wyciąganie zakupów, wkładanie bez konieczności odkładania toreb. Codziennie mi się przydaje. Kamera cofania. Must have, bardzo ułatwia, czujniki to za mało. Pakiet dodatkowego oświetlenia! Dzięki niemu w kabinie jest oświetlenie ambientowe. Podświetlenie wnętrza, schowków, listew na delikatny kolor bursztynowy. Wprowadza to 90% super klimatu wieczorami, zimą. Bardzo przyjemne, nastrojowe. Zestaw głośnomówiący. Super jakość, bezpieczeństwo, wygoda rozmów telefonicznych. Klikam "5" na kokpicie i dzwoni do teściowej. Odbieram przyciskiem z kierownicy. Zestaw hifi professional. Podstawowe audio jest słabe niestety. Z tym zestawem nawet słuchanie muzyki z radia jest dużą przyjemnością. Dach panoramiczny. Lepszy niż w Audi i VW, ponieważ: a) Większy b) Można całkowicie zasłonić (a nie przeźroczysta firanka) c) Świetne, aby poczuć klimat miasta, przyrody, świeże powietrze. Czego NIE polecam: łopatek do kierownicy. To znaczy one super wyglądają i są bajeranckie, dodają pazura sportowego wnętrzu. Ale przy skrzyni automatycznej praktycznie nie używam, bo ona jest zbyt dobra. Nie polecam także nawigacji. Szkoda pieniędzy, jest słaba, pomimo, że ją mam, to korzystam z tej w telefonie.
Najlepsze jakie miałem. Komfortowe auto premium. Bardzo rodzinne, ale z zacięciem sportowym. Dużo miejsca, bezpieczeństwo, wysoka pozycja. Silnik rewelacja, cieszę się, że wyłamałem się z tłumu i wziąłem benzynę zamiast diesla. Poniżej piszę dlaczego :-)
Dlaczego 20i jest lepszy od 20d diesla? 1) Zimą kabina nagrzewa się natychmiast, a 18 stopni osiąga po 2-3 km. W dieslu trzy razy dłużej. 2) Jest szybszy. 8 sekund do setki (silnik ma tzw "gift" od producenta). 3) Spala tylko 1 litr na 100 km więcej od 20d w praktyce. Zaoszczędzone pieniądze na zakupie diesla starczą na 4-10 lat "dopłacania" do benzyny. 4) Jest cichy, nie powoduje drgań. 5) Dużo, dużo lepszy jeżeli pokonujemy krótsze odcinki do 10 km lub jeździmy sporo w mieście. Najbardziej współczuję kierowcom 20d zimą. Nie dość, że marzną biedaczki, to jeszcze przy dźwiękach traktora. O ile im odpali ;-)
Szybko można się przyzwyczaić do wygody. Błyskawiczna, inteligentnie wyczuwa nasze zamiary. W porównaniu do DSG wypada bardzo podobnie (wbrew opiniom, że jest dużo lepsza, nie czuję tego, jest wystarczająco dobra, więcej nie trzeba).
Komfortowy. Miałem dość tłuczenia kości w Q5. Myślałem, że BMW jest twarde, a tu podczas jazdy testowej miła niespodzianka. Jest super. Bo to jest taka idealna miękkość. To znaczy ładnie tłumi wszystkie dziury, przejazdy przez tory, jazdę po bezdrożach. Ale zachowuje sztywność w zakrętach. Nie wziąłem dynamicznego zawieszenia. Większość jego użytkowników jeździ 90% czasu w trybie komfort, który jest odpowiednikiem zwykłego zawieszenia (porównywałem). Polecam Zmienny, sportowy układ kierowniczy. W mieście łatwiej się manewruje, jeden obrót kierownicy mniej przy manewrowaniu.
Z przodu idealnie (wysoka pozycja, duże lusterka). Z tyłu z kamerą cofania zero problemów. Ale koniecznie kamerka, czujniki nie pozwolą manewrować z dokładnością do 1 cm. A kamerka tak.
Niemieckie auto. Dodatkowo mile zaskakują detale. Np. można zaprogramować przyciski w radio pod różne funkcje. Np. "2" - dzwoń do żony, "3" włącz klimatyzację postojową itd. Dowolne funkcje! Świetne sterowanie z kierownicy radiem, polecam, must have dla bezpieczeństwa.
Ten silnik ma dodatkową nagrzewnicę zimową, to była dla mnie super niespodzianka. Nagrzewnica + benzynowy silnik = tak szybko ciepło, że byłem zszokowany. Bardzo fajna klimatyzacja nowej generacji. Schładza efektywnie, ale jakoś tak łagodnie. Koniec z bólem gardła latem.
Z tyłu jak w Mercedesie S. Bardzo wygodnie dla rodziny. Z przodu też dobrze.
Super, szczególnie z silnikiem benzynowym.
X3 waży ok 1,6 tony. Dzięki temu jest bezpieczne, w zderzeniu z mniejszymi autami jesteśmy czołgiem. To przekłada się na wyższe zużycie w stosunku do aut "zwykłych". Ale raz się żyje, trzeba dbać o to życie.
Cena adekwatna do tego co dostajemy. No może za wyjątkiem nawigacji. Słaba, nie warto, nieaktualna, słaba, myląca się. Pomimo, że ją posiadam, to używam telefonu...
Zero problemów.
Zero problemów.