Ocena kierowcy - BMW X3 F25 SUV

NiemoG, 7 lat temu
Silnik 3.0 35i 306KM 225kW
Rok produkcji 2012
BMW X3 F25 SUV 3.0 35i 306KM 225kW 2010-2015 - Oceń swoje auto
Bardzo fajny wozek, chociaz ze wszystkich premium SUVow wyglada juz najstarzej. Jeszcze go ratuje ta wersja po lifcie z ledowymi swiatlami. Takze napewno nie dla estety raczej dla milosnika marki. (esteci musza poczekac na kolejna edycje) Bardzo fajne rodzinne auto szyte na miare mimo ze jestem sredniego wzrostu tak w srodku tak wlasnie sie czujesz jak w dobrze skrojonym garniaku szytym pod kierowce. Stary dobry standard BMW - mimo ze mam teraz okazje pojezdzic najnowsza seria 3 po przesiadce odnioslem wrazenie ze moje starsze X3 to jednak mniej plastiku i wyzszej jakosci materialy...
Silnik to poezja, tak jak w mojej poczciwej E46 330Ci kultura na najwyzszym poziomie, fajnie burczy przy starcie w zimne poranki daje o sobie znac na parkingu i za kazdym razem to poezja dla ucha. Po rozgrzaniu niestety robi sie cichutko. Mocy pod dostatkiem w kazdym momencie, bylem swiadomy spalania po doswiadczeniach z tym silnikiem jednak kiedy trafila sie X3 335i z M-sport pakietem nie zastanawialem sie dlugo... :) Ciekawa alternatywa wydaje sie 3 litrowy diesel i do X3 pewnie pasuje lepiej, moze nastepnlym razem?
4 gwiazdki chyba tylko za moment zawachania czasem przy starcie, poza tym wzor. Lopatki przy kierownicy sa i dzialaja i mimo tego ze w mojej starej E46 lubilem korzystac z smg w X3 nie ma to najmniejszego sensu. Skrzynia zrobi wszystko za ciebie a ty mozesz skupic sie na prowadzeniu co w rodzinnym aucie jest sporym atutem i udogodnieniem.
M-pakiet jest bardziej komfortowy od ix35, klasa zawieszenia chyba, nie ma na co narzekac i do czego sie przyczepic. Krawezniki juz nie sa straszne w zakretach jak na SUVa wzor. Wspomaganie w trybie Sport sztucznie sie usztywnia, mozna ta opcje wylaczyc. Uklad kierowniczy co prawda juz nie hydraulika jak w starszym x1 czy E46 ale jak na SUVa same plusy.
Podobno w X5 widocznosc jak w akwarium, w X3 slupki A moglyby byc troche mniejsze dlatego 4 gwiazdki. Nie mam kamerki za to czujniki przy parkowaniu sa ok. Wydaje mi sie ze E46 moglem wyczuc lepiej i to bez zadnych udogodnien ale moze to sentyment :D
Brakuje miejsca na okulary... reszta wzor.
Wysoki poziom - klasa, biorac pod uwage inne smrody na drodze i smogi w miastach czesto jezdze na zamknietym ukladzie a filtry trzeba wymieniac i tyle.
Odczuwalnie wiecej miejsca niz w serii 3! Troche wiecej niz w ix35 ale niewiele. Wystarczajaco z przodu i z tylu nic dodac nic ujac chyba ze wozisz koszykarzy.
Szumy od 140 moze 150 gdzies, duzo zalezy tez od nawierzchni. Generalnie o klase lepiej niz w ix35 zawsze mozna normalnie rozmawiac. Nowa seria 3 moze troche cichsza przy wiekszych predkosciach ze wzgledu na opor powietrza.
Nie wiem, tu gdzie mieszkam gwarancja na 5 lat, wlasnie mam zamiar przedluzyc na kolejny rok i w cenie jest wszystko oprocz zuzytych opon. Acha paliwo tu tez jest tansze niz w PL, no ale fakt 320d spala niemal polowe mniej.
W sumie nie wiem kupilem z przebiegiem ok 50 tys. za polowe ceny nowej wiec dla mnie bomba...
Odzywalo sie jakies pikadlo z tylu po umyciu albo po deszczu, nie mam pojecia co to bylo i tylko jak byl mokry... o.O Czasem wypada przeczyscic chyba prowadnice od szyberdachu bo nie zawsze zamykal sie za pierwszym razem jakby byl jakis opor - to minelo samo.
Nic, zero, null

Pb - zużycie paliwa dla silnika 3.0 35i 306KM 225kW [l/100km]