Ocena kierowcy - BMW X3 F25 SUV

Okres użytkowania: 5 lat
BMW X3 F25 SUV 3.0 35d 313KM 230kW 2011-2015 - Oceń swoje auto
Inne
Układ hamulcowy
Auto ma już ponad 200tyś przebiegu i (odpukać) dalej jeżdzi i wygląda jak nowe. 313 koni sprawia, że przyjemnie się nim jeździ. O dziwo nie zachęca do szaleństw, sama myśl posiadania takiej mocy uspokaja i gdy się chce wyprzedzić można to zrobić w każdym momencie.
313 koni i spalanie poniże 8 litrów przy prawie 2 tonach masy? Pokażcie mi lepszy silnik. Zauważe tylko, że ja jezdze spokojnie.
Gdy jest zimno czuć lekkie szarpnięcia przy zmianie biegów, ale ogólnie skrzynia bardzo dobra i szybka.
Przy fabrycznych oponach i kołach lepiej nie brać szybkich zakrętów bo lekko buja, miękkie zawieszenie.
bez uwag.
mam 190cm i 105kg wagi, miejsca mam dosyć. Przy złożeniu tylnych siedzeń można wozić nawet kanapę czy szafki z Ikea.
powyżej 150km/h już nieco słychać szum powietrza.
Zero awarii. Niskie spalanie. Części zamienne jak to w bmw. Polecam unikać autoryzowanych serwisów jeśli ktoś nie chce zbankrutować. Przykład wymiana tarcz i klocków na jednej osi to ponad 1500zł. Przy amodzielnej wymianie koszt ok 500zł.
Auto drogie w zakupie, ale nie zmieniłbym na żadne inne. Po 200tyś km wnętrze wygląda jak nowe i piszę to całkiem serio. Nie ma miejsca na tapicerce czy plastikach gdzie byłoby widać ślady zużycia.
Praktycznie brak. Czasami wywali błąd zimnego powietrza, który albo sam znika, albo wystarczy skasować najtańszym OBD z allegro. Co jakieś 100tyś km wypada wyczyścić układ dolotowy bo jest dość zapchany.
Brak. Jednak auto ma jedną fabryczną wadę, każde X3 lekko ściąga na prawo i tarcze hamulcowe też nie należą do najtrwalszych. Trzeba się nauczyć z tm żyć, żaden problem. Większość ludzi, którzy jechali moim autem nawet tego nie zauważa.

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0 35d 313KM 230kW [l/100km]

8,6