Ocena kierowcy - BMW X5 E53

Rok produkcji 2003
BMW X5 E53 3.0d 184KM 135kW 2000-2003 - Oceń swoje auto
Silnik : ZERO USTEREK - poza jednym wtryskiwaczem -kiedyś i dawno nie prawda
Przeniesienie napędu : Skrzynia regenerowana
Zawieszenie : Wahacze do wymiany regularnie ze względu na otaczający mnie las
Układ elektryczny : Czujniki PDC są bardzo wrażliwe na błoto
Lepszego auta nie miałem. Co do napraw, używam tylko oryginalnych części na ważnych elementach typu zawieszenie, silnik czy elementy układu elektrycznego. Fakt że w tym segmencie nie miałem innego auta i nie potrafię porównać kosztów serwisu oraz awaryjności.
Żwawy silnik. Ładnie się zbiera. Łyka większość samochodów na drodze. Praca może i nie za cicha ale to diesel więc nie ma się co dziwić. Ja wymagam siły i bezawaryjności
Skrzynia po remoncie ostatnio ale to moja wina ponieważ zapomniałem wymienić olej. Po remoncie chodzi jak igła. Przed też nie miałem jej nic do zarzucenia.
Wysokie auto. Wszystko widać. Kabina przejrzysta
Można przewieźć wszystko. DOSŁOWNIE WSZYSTKO!
4 strefowy klimatyzacja sprawdza się dosyć dobrze. Ale z tyłu czasami pasażerom wieje przy drzwiach.
Dużej klasy SUV. Wszędzie dużo miejsca.
Poza pracą silnika nie słychać nic.
Jak na takie duże auto średnia spalania 9,5 (poza miastem 9,2 - miasto 12 - autostrada 10,5
Cena części zmiennych jest stosunkowo niewielka w porównaniu na wartość nowego auta. Ale jeśli ktoś pragnie X5 i chce na niego wydać tyle samo co na E30 z 1994 to raczej nie ta liga. O ten samochód trzeba dbać szczególnie, iż nie jest to auto terenowe a często nim jeżdżę po lesie więc jak ktoś chce mieć luksusowego niedrogiego SUVA do lasu to chyba najlepszy wybór spośród dostępnych na rynku modeli.
Klapa tylna bagażnika, problem z zamykaniem 1500zł Czujniki PDC przynajmniej jeden rocznie 450zł (używany 150zł) No i zawieszenie co roku do roboty ale to dlatego, że mieszkam w lesie.
Poza skrzynią biegów którą zajeździłem z mojej winy nie stwierdziłem poważniejszych usterek

On - zużycie paliwa dla silnika 3.0d 184KM 135kW [l/100km]

10,3