Lista ocen BMW X5 E70 SUV (25) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 12 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~free mind
SUV 3.0 d 235KM 173kW
Przy ruszaniu trochę myśli, ale jak już \'wymyśli\' to wdusza w fotel. Nie czuje się zmiany biegów co w parze z niezłym silnikiem daje wyśmienity efekt. I tu znowu apel o ostrożność. Reszta użytkowników dróg widzi kolejnego wariata w BMW, a my po prostu nie zdajemy sobie sprawy z tego ile \'dymamy\'. Warto spoglądać na początku na cyferblat, chyba że ktoś podobnym autem już jeździł. Po 100-200km człowiek się przyzwyczaja, co nie znaczy, że nie...
~walduś , jacekchar@o2.pl
SUV 3.0 d 235KM 173kW
pracuje jak bezstopniowa, niesamowicie szybka, działa szybciej niż w manual sekwencji, ale byc może to opina subiektywna i ktoś na szybsze ręce; bardzo inteligetna, absolutnie nie redukuje niepotrzebnie, po zwolnieniu pedału akceleratora zostaje na tym samym przełożeniu, oczekując na rozwój sytuacji - po spokojnym wytraceniu np. z 150 na 80 potrafi na tym samym przełożeniu wrócić do 150, lub po wcisnieciu akceleratora ( lub dzyndzla na...
~George
SUV 3.0 d 235KM 173kW
Dla mnie jedyną wadą automatu jest to, że przy każdym odjęciu pedału gazu automatycznie redukuje przełożenie do takiego, które w rezultacie daje około 1500obr/s. Objawia się to wówczas tak, że jak chcę gwałtownie ponownie przyśpieszyć to auto zastanowi się trochę, zredukuje bieg i jedzie. Oczywiście jak się chce tego uniknąć to przełącza na manual i jazda. Jak na automatyczną skrzynię, generalnie rewelacyjnie, przełącza niezauważalnie,...
~ArtPol74
SUV 3.0 d 235KM 173kW
Nie chcę innej skrzyni niż automat! Wiem, że są ludzie którzy uważają, że to dla kobiet...trudno ich strata. Skrzynia...hmmm, nie jest to wzór kultury pracy.To jest automat ZF stosowany w sporej ilości aut. Potrafi szarpnąć czasami (piszę i o E53 i E70) i czasami się zastanowić, lepsza była w Mazdzie6, gdzie zmieniała jak DSG. Na ustawieniu SPORT ładnie trzyma obroty w odpowiednim zakresie.
~hewamich
SUV 3.0 d 235KM 173kW
6HP - skrzynia bardzo fajna do tego samochodu, nie jest najszybsza ale taka ma być. X5 to nie samochód wyścigowy, także nie mogę złego słowa powiedzieć, wymiany oleju co 60 tyś km i będzie Git. Oczywiście 8HP występująca po Lifcie jest lepsza, ale tam już jest też troszkę inny silnik. Jest jeszcze opcja DS czyli skrzynia zmienia biegi wyżej, także można czasem poszaleć !
~Gorja@wp.pl
SUV 3.0 d 235KM 173kW
skrzynia niezłła nawet dobra niestety czesto ma zawieszke to znaczy dajemy gazu a ona zastanawia sie ok 1,5 sekundy trudnosci w włączaniu wstecznego biegu ogólnie coś nowego w porównaniu z tradycyjnymi automatami
~bazz
SUV 3.0 si 272KM 200kW
w/g mnie genialnie dobiera biegi, praktycznie się nie myli - ma się ważenie że ma intuicję:) - bynajmniej nie kobiecą;) - to zdecydowanie zmiana biegów w męskim stylu
~Tommy
SUV 4.8 i 355KM 261kW
Jest nieźle. Najlepiej w trybie DS. Ale wtedy wiry w baku powstają chyba. żadnego szarpania, czy innych nieprzyjemności brak. Chyba że kick-down... Ale to właśnie o to chodzi.
~Jac
SUV 3.0 d 235KM 173kW
Płynnie przerzuca biegi, czasem przy nagłym dodaniu gazu trochę musi \'pomyśleć\' ale radzi sobie tym bardzo przyzwoicie.
~Leon
SUV 3.0 d 235KM 173kW
Należy pamiętać o wymianie oleju co 60 tys.km, zgodnie z zaleceniami ZF a nie BMW, które nie zaleca wymiany.
BMW X5 E70 SUV