Ocena kierowcy - BMW X5 F15 SUV

Silnik xDrive25d 231KM 170kW
Rok produkcji 2017
BMW X5 F15 SUV xDrive25d 231KM 170kW 2015-2018 - Oceń swoje auto
Przeniesienie napędu
Świetne auto, na razie jestem zachwycony. Pewnie to też przez fakt, że przesiadłem się do auta o dobrą klasę wyższego.
Przy trybie Comfort wyczuwalna "dziura" mocy przy wciskaniu gazu, mniej odczuwalna w trybie Sport. Tryb EcoPro-nie wiem dla kogo? Dynamika poniżej jakiegokolwiek komfortu. Dla mojego stylu jazdy następnym razem zastanowię się o wyborze silnika o wyższej mocy.
Dobrze dobrane przełożenia, bardzo elastyczna i dopasowująca się do stylu jazdy. W szczególności w trybie sport.
Wyczuwalne "trzymanie się drogi" w zakrętach, zasługa napędu 4x4, ciasno zamyka zakręt, czego nie doświadczałem w poprzednim samochodzie z napędem na przednia oś.
Widoczność w każdym kierunku rewelacyjna, ale ze względu na gabaryty przydają się nie tylko czujniki cofania, ale w szczególności kamera.
Bez zarzutu dla nawet najbardziej wymagających. Przy wzroście 185 cm czasem brudzę spodnie przy wysiadaniu. Jest to jednak wysokie auto (zastanawiam się jak radzą sobie osoby niższe niż ja)
Bez zarzutu, bardzo wydajna wentylacja i klimatyzacja.
Auto zakupione dla 5 osobowej rodziny. Jak to powiedział mój 14 letni syn "w końcu nie muszę rozpychać się łokciami":)
Nie słychać silnika, nawet przy wyższych prędkościach (czasem lubię wsłuchiwać się jak pracuje motor- tutaj raczej mogę o tym zapomnieć). Powyżej 160 km/h dochodzi szum powietrza.
Przy dużej dynamice jazdy w warunkach mieszanych spalanie max. wyniosło 10 litrów, co przy takiej masie samochodu uważam za wynik średni, przy ostrożnym operowaniu gazem spalanie waha się w granicach 8.5 litra, ale kto kupuje samochód za 300 kPLN i oszczędza na paliwie?
No cóż przesiadając się do samochodu dwukrotnie droższego niż dotychczas oczekiwałem "Ideału":)
Na tą chwilę brak, ale to dopiero 5 miesięcy użytkowania i 6 tys. km.
Brak

On - zużycie paliwa dla silnika xDrive25d 231KM 170kW [l/100km]