Ocena kierowcy - BMW X6 F16 Crossover

krzysztof_bojanowski2, 6 lat temu
Silnik xDrive 40d 313KM 230kW
Rok produkcji 2016
BMW X6 F16 Crossover xDrive 40d 313KM 230kW 2014-2019 - Oceń swoje auto
Silnik : Naprawdę daję frajdę z jazdy polecam choć wypróbować. Nie chcę nawet sprawdzać jak jeździ 50d :)
Chce się nim jeździć. Dynamiczny mimo swoich gabarytów silnik daje radę. Nic nie skrzypi, skrzynia działa bardzo dobrze łopatki przy kierownicy użyłem 1 raz z ciekawości i odpuściłem są bez sensu przy tej skrzyni. Zawieszeni raczej sportowe choć nie jest jakieś super twarde. Opony runflat 20 cali jednak dają o sobie znac i nie jest to auto w stylu pneumatycznych poduszkowców.
Silnik daję już frajdę z jazdy jest dynamiczny, bardzo dobrze przyśpiesza na wyższym biegu co daje spokój podczas wyprzedzania.
Skrzynia rewelacyjna. Bardzo szybko i bez zacięć zmienia biegi. Jak pisałem łopatki przy kierownicy stają się bez sensu.
Samochód bardzo dobrze się trzyma drogi i reaguję na kierownicę. Z racji wielkości lekko nerwowo się zachowuje przy bocznym wietrze , ale to przy większych prędkościach >170 na autostradach
Niestety coś za coś. samochód jest wysoki i duży do manewrowania na parkingu dość trudny . Tylna szyba to już kompletnie 0 widoczności, dlatego koniczna jest minimum kamera cofania a wtedy parkowanie tyłem jest dziecinnie proste.
Jak to w niemieckich autach wszystko przemyślane i na swoim miejscu. Sterowanie mediami bardzo intuicyjne i szybko się można ich nauczyć. Fotele po Volvo są dużo twardsze nie do końca ja to lubię. Dość sporo czasu zajęło mi odpowiednie ustawienie fotela, żeby uzyskać zadowalający komfort. Fotele mają naprawdę bardzo duże możliwe regulacje. Nadal uważam , że są trochę za twarde nie wiem czy to nie wina że mają system wentylacji.
Ogólnie miałem na początku problem z dość nisko umiejscowionymi nawiewami, ale po wielu próbach ustawiłem je. Reszta czyli szybkość grzania jest na wysokim poziomie. Bardzo fajnie odfiltrowuje zanieczyszczenia z zewnątrz.
BMW i to dotyczy wszystkich modeli ma z tyłu siedziska odsunięte od drzwi bocznych to zabiera sporo centymetrów na szerokość co za tym idzie wygodnie jest ale dla 2 osób z tyłu. Na nogi jest miejsca dość. Z przodu jest bardzo dużo miejsca samochód jest szeroki i to czuć.
I tu nie mam specjalnie porównania w mojej opinii samochód jest dobrze wyciszony jednakże szerokie opony np. z tyłu mam 315 jest słychać w kabinie. Silnik mimo, że diesel fajnie wyciszony i nie słychać klekotu.
Samochód duży z 3 litrowym dieslem i taką masą musi trochę palić , ale wbrew pozorom nie jest źle. Pali około 1 litr średnio więcej od mniejszego Volvo xc60. Przeglądy zawarte w cenie auta. Opony zimowe runflat w rozmiarze 20 cali trochę kosztują. Co do reszty nie poniosłem innych niespodziewanych kosztów.
Ogólnie auta są za drogie. Dostałem w salonie duży rabat i porównując, że golf potrafi kosztować ponad 100 tyś to nie dziwi mnie cena BMW choć sam nie wiem czy 400 tyś ten samochód jest wart. Mam nadzieje, że będzie dalej bez awaryjne.
Nie było żadnych usterek. Zwlekałem 1 rok z tym tekstem bo oceny z przebiegiem 2 tys km to dla mnie jakieś nieporozumienie. Póki co nie mogę nic negatywnego napisać po 1 roku użytkowania. Nadal nic nie skrzypi, nie stuka i samochód jeździ bez zarzutu.
Nic

On - zużycie paliwa dla silnika xDrive 40d 313KM 230kW [l/100km]