Lista ocen BMW Z3 (18) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 18 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Rafka ZaLaS
Cabrio 1.8 115KM 85kW
Przy najmniejszym silniku daję czwórkę. Cokolwiek by nie mówili - to autko potrafi spalić. Zresztą...kto powiedział, że musi być ekonomiczne?! Dzięki niemu wszystkie fajne panie na Stacjach Paliw w okolicy znają moje imię, heh. Im cięższą masz nogę - tym więcej spalisz. Kupisz silnik 1.8 i będziesz deptał gaz - nie zarobisz na wachę. Kupisz silnik 2.8 i będziesz jeździł rozważnie - bądź spokojny o swój portfel i banknoty z Władysławem...
~d-lipski@o2.pl
Coupe 3.0i 231KM 170kW
Jest naprawdę dobra. 3 litrowa jednostka z 2000roku jest naprawdę nowoczesna i ekonomiczna. Jeszcze nie przekroczyłem 12 litrów na 100km. Srednia miasto/ trasa to ok. 10,5 - 11 l /100km. W samej trasie 9-10l/100km. To świetny wynik jak na tak duży silnik i nie małą masę. Przy ostrej jeździe wyszło mi w granicach 11-12l więc jest git. Nigdy nie katowałem samochodu więc nie przekroczyłem 12 litrów, ale to pewnie nie problem.
~marcel..
Cabrio 2.8 192KM 141kW
Autka jeszcze nie naprawiałem a przejechałem nim 11tyś także ciężko sie wypowiedzieć!! Co do paliwa to jak na taki silniczek i frajde z jazdy jaką daje prawie 200 kucyków i do tego w cabriolecie to jest doslownie NIC!! Moje min.to 8,9 L/100km a max. 12,5 L/100km chociaż nastawiałem sie na conajmniej 15:DD
~Elektro wypożyczalnia
Coupe 3.2 M 321KM 236kW
Do stówki jazda wręcz niemożliwa bo tico cię wyprzedzi to 10 litrów .jak jeździłem po niemieckich autostradach przy 260-270 na 5 biegu dalej nie pójdzie pożera 26 litrów ostra jazda to tez powyżej 20 litrów wiec tankujesz co godzinę ;)
~Tomek
Coupe 2.8 193KM 142kW
Większość części pasuje z popularnych "trójek". Ale jak jest coś indywidualne (nadkole wew., wahacz tył, airbag boczny itp.) to cena jest x2 albo nawet x3. No cóż, za elitarność się płaci.
~Unery
Cabrio 2.8 192KM 141kW
Chyba sobie każdy zdaje sprawę, że nie jest to maluch. Miasto przy "przepisowej" jeździe - 10.5, wszystko powyżej jest wypadkową jakości konkurentów (??) na światłach i wagi nogi posiadacza BMW.
Coupe 2.8 193KM 142kW
Ok, części w serwisie drogie ale zamienników sporo chyba że mówimy o częściach typowych do z3 to jest słabo ale taki urok wyjątkowych samochodów
~Kuba
Cabrio 1.9 140KM 103kW
jak na stary samochod to calkiem niezle miasto miedzy 9l -12l poza miastem 7l- 10l wszystko zalezy od temperamentu kierowcy/kierowniczki (: