Lista ocen BMW Z4 E85 Cabrio (16) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 14 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Z4 Wlkp.
Cabrio 2.5 i 222KM 163kW
Mam VOLVO XC 70 i jkoś szybko przyzwyczaiłem się do automatu dlatego przy zakupie nie przeszkadzało mi to że Z4 też ma skrzynię automatyczną z której jestem bardzo zadowolony. Mimo tego, że ludzie mówią w takim aucie automat? Uwierzcie mi że tryb sport daje kupę frajdy. Dla bardziej wymagających i szalejących na pewno manual będzie lepszy.
~Trzeci Właściciel
Cabrio 2.0 i 16V 150KM 110kW
Po prostu ok, czasem nie wbija się pierwszy bieg, muszę puścić sprzęgło, wcisnąć ponownie i wchodzi. Podejrzewam że mankament tylko mojego egzemplarza. Skrzynia wybacza też sporo błędów nowemu kierowcy, raczej jej nie zniszczycie przez trochę nieumiejętną zmianę biegów.
~Rafal
Cabrio 2.0 i 16V 150KM 110kW
na dzien dzisiejszy auto ma 16 lat. nic nie bylo robione ze skrzynia i raz na jakis czas (zeby ubrac to w liczby 2 razy na miesiac) nie wchodzi mi jedynka. Rozwiazanie jest takie ze musze powoli dodac gazu i trzymac na jedynce i wskakuje.
~Mdeyna
Cabrio 3.0 i 231KM 170kW
Manual jak to w bmw nie jest idealny ALE zdecydowanie lepszy od tego z piątki czy trójki. Fabryczny Shortshifter tylko polepsza sprawę - skok lewarka jest krótki i wymaga użycia sporej siły. Obecność szóstego biegu bardzo przydaje się w trasie.
~Nocturne
Cabrio 3.0 i 231KM 170kW
Biegi wchodzą pewnie, z lekkim oporem. Dobre zestopniowanie. Minus za wsteczny obok jedynki (wszystkie BMW tak mają). 2 razy zdarzyło mi się ruszyć na światłach do tyłu. Wymaga przyzwyczajenia.
~W.
Cabrio 2.5 i 222KM 163kW
Rewelacja. Jest 5cio biegowa i wysrarczy. Nawet jak na bmw które słyną ze świetnych skrzyń, ta jest bezbledna. Biegi nie za długie ale wchodzą bajka i są dobrze zestopniowane
~jayzet
Cabrio 2.5 si 218KM 160kW
szybka i nieszarpiąca... oraz bezusterkowa :) dźwigienki do zmiany przy kierownicy lepsza niż przeciętny automat DSG czy 7G
~Zorros
Cabrio 3.0 i 231KM 170kW
Ale niestety automat.... Ale przyjemnie przezuca dla emerytow spokojnie dla bardziej nerwowych mozna przelaczyc na sportowy tryb
~tomek
Cabrio 3.0 i 231KM 170kW
swietnie zrany manual. przy takim momecie w zasadzie nie mialo znaczenia z ktorego biegu sie rusza.
~Paciek
Cabrio 2.0 i 16V 150KM 110kW
nigdy nie zrozumiem ludzi kupujących automaty. zmiana biegów to czysta przyjemność
BMW Z4 E85 Cabrio