Lista ocen Chevrolet Aveo T200 Hatchback (99) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 136 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Sebek
Hatchback 1.2 i 72KM 53kW
W pierwszych niepełnych dwóch latach użytkowania samochód był 7 razy w serwisie - kontrolka sygnalizująca silnik, niemal nie gasła. Poza tym zdarzały się problemy z hamulcami, które nie zawsze działały tak jak powinny. Jakość plastików wykończenia wnętrza dał się we znaki już po około sześciu miesiącach, trzeszczenie i specyficzny odgłos obluzowanych elementów, doprowadzały do stresu przed rozpadnięciem. Serwis rozkładał ręce i nie potrafił...
~klient Iława
Hatchback 1.2 i 72KM 53kW
kupilem te auto i żałuje bo po niespełna 11tys padło sprzęgło jeszcze diler na mnie wyzywał że to niemożliwe jestem kierowcą z 20 lat i z takim przypadkiem mam pierwszy raz poprzednie auta którymi jeździłem nie było problemu w tym przypadku odczówalne było że sprzęgło bierze przy końcu, lecz diler zapewniał że to normalne przy nowym aucie, chciałem doczekać 1 przeglądu i o tym fakcie zasygnalizować . Trudno stało sie nie doczekało autko...
~MIAZGULA
Hatchback 1.2 i 72KM 53kW
Może sie to wydawać śmieszne ale ja tym samochodem zrobiłem wiele km i to całą Polskę wzdłuż i wszerz i kawał europy - taka praca. A dzięki niskiemu spalaniu można zarabiać na paliwie co daje plus do wypłaty. Nigdy nic mi nie nawaliło w trasie tak bym nie dojechał do domu. Zazwyczaj były to drobnostki które w sumie były tez i moim zaniedbaniem. Raz spaliłem pompę paliwa ale jeżdżę na gazie i nie dopilnowałem poziomu Pb,
~CyBuL
Hatchback 1.4 i 83KM 61kW
Na razie nic się nie popsuło. Jest to produkt Daewoo może troszkę zmieniony przez Chevroleta. Podejrzewam, że będzie tak jak z lanosem. Wszyscy moi znajomi narzekali, że koreańskie g.... . dopóki się nim nie przejechali. Przez 6 lat eksploatacji i ciężkiego traktowania, nie robiłem nic oprócz czynności okresowych. Nigdy mnie nie zawiódł. Więc na pewno będzie tak i z Aveo.
~Remigiusz
Hatchback 1.2 i 72KM 53kW
Auto nigdy nie stanęło na drodze. Zepsuła się chłodnia - to chyba najpoważniejsza awaria - wymieniona na nową za ok 200 zł. Poza tym klocki ale to eksploatacja, dwa łożyska z przodu. Łączniki stabilizatora, teraz zaczyna odzywać się sprzęgło a raczej łożysko. Po prawie 300 tys. km chyba już ma prawo, nie ślizga się ale szykuje się wymiana.
~Krzysztof Doliński
Hatchback 1.2 i 72KM 53kW
Przy niewielkim przebiegu w samochodzie nastąpiło uszkodzenie tarczy sprzęgła, uszkodzenie amortyzatora przy tylnym kole i nastąpiło uszkodzenie nagrzewania w samochodzie. Dziwnym trafem, że amortyzator poszedł po gwarancji a pozostałe częścinie podlegają gwarancji. Należałoby jeszcze poprawić antenę tak aby nie ulegała zatrzopowaniu przy złej pogodzie.
~jarek
Hatchback 1.2 i 72KM 53kW
wymiana zardzewiałego wlewu paliwa po 3000 km, wymiana zaworu RGR po 4000 km, świecąca się kontrolka awarii. Po 15000 km , przy uruchamianiu silnika bardzo często blokuje się pedał gazu . Może ktoś się z tym spotkał. W serwisie Chevroleta stwierdzili że wszystko jest OK i nasmarowali linkę od gazu a pedał jak się blokował tak się blokuje dalej.
~assa
Hatchback 1.4 i 83KM 61kW
Jak dotychczas bhez usterek. ALE, po 30 km przebiegu, po uruchomieniu silnika słychać głośny terkot, który niknie po wciśnięciu pedału sprzęgła i po rozgrzaniu układu przeniesienia napędu. Jest to ani chybi głośne łożysko oporowe sprzęgła. Więc albo jest to usterka albo ten typ tak ma... Nie powinno się to jednak zdarzyć...
~Kamil
Hatchback 1.2 i 72KM 53kW
Nic poważnego unieruchamiającego samochód w trasie się nie zdarzyło, natomiast warto kontrolować stan przewodów hamulcowych i w razie potrzeby je wymieniać co kilka lat, bo moim subiektywnym zdaniem szybciej widać na nich zmęczenie materiału niż w innych samochodach

Chevrolet Aveo T200 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Klient Mibo Olsztyn
Hatchback 1.2 i 72KM 53kW
Występują dziwne i to bardzo dziwne usterki np. silnik przerywa przy skrętach w lewo. Serwis (Mibo w Olsztynie) jest przy tym bezradny i nie potrafi znaleźć tego przyczyny ani usunąć tej usterki. Boję się wyjechać nim dalej niż sięga wzrok.
Chevrolet Aveo T200 Hatchback