Lista ocen Chevrolet Aveo T200 Hatchback 1.2 i 72KM 53kW 2002-2006 (59) - Ergonomia

Na liście zabraknie 96 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~DrOOcik_01
Hatchback 1.2 i 72KM 53kW
Naprawdę nie mam się do czego przyczepić. Wszystko w zasięgu ręki, czytelnie, bez wodotrysków, a w mojej wersji Star mam jeszcze sterowanie radia z kierownicy; fajny bajer, a jak ułatwia życie. Schowek pasażera malutki, no ale sam. też przecież. Brakuje mi podłokietnika. Schowki w bocznych drzwiach zbyt wąskie. Siedzenia dzielone 60/40, ale składanie siedzeń dalej wymaga nieco siły (kładziemy poziomo, a potem można jeszcze podnieść je do pionu...
~Born
Hatchback 1.2 i 72KM 53kW
Dobre rozwiazanie to przeniesienie czesci kontrolek i zegarka do osobnego wyswietlacza pod sama przednia szyba. Z kazdego miejsca w aucie mozna sprawdzic godzine, czy nawet wspomoc kierowce sprawdzajac czy zadna awaryjna kontrolka nie mruga :) Z jednego tylko powodu moja ocena to 4 a nie 5: Za male kieszenie boczne. Ciezko tam wsunac np. wieksza mape. Innym to moze nie przeszkadza ale ja lubie miec troche miejsca w aucie na rozne szpargaly...
~Zygmunt
Hatchback 1.2 i 72KM 53kW
Często przy zmianie kierunków nichcący włączam długie światła. Nie zdarzało mi się to w poprzednich samochodach. Odwrotnie w niż w moich poprzednich samochodach kręci się korbka do otwierania szyb , oraz włącza wycieraczki.Ciągle się mylę. Wysoka osoba może mieć kłopoty z prawą nogą . Ja mam 182cm wzrostu i muszę daleko odsuwać fotel ponieważ się nie mieści pod deską rozdzielczą Przy tym punkcie muszę dodać że tylna półka to jakieś...
~matompra@poczta.onet.pl
Hatchback 1.2 i 72KM 53kW
wygodnie choć fotele kiepsko trzymają w bokach, nie rozumiem natomiast jednego: mam jedną poduchę a w miejscu pasażera nie, dlaczego nie zrobili jakiejś głębszej półeczki na torbę itd.. w tym miejscu!! Miejsca jest dużo, powiedziałbym że bardzo dużo jak na takie auto, mam fiata brava równeiż i poweim że więcej jest miejsca w aveo, szczególnie z przodu, pełen komfort
~BENNY
Hatchback 1.2 i 72KM 53kW
Wszystko jest dobrze rozplanowane. Plastiki troszkę w zimie trzeszczą, ale nie jest aż tak źle. Schowek nie za duży ale wszystko co potrzebne się zmieści. Jedynie bagażnik mógłby być nieco większy. 2 torby podróżne to maksium które tam zmieścimy, więc na dłuższe wakacje z całą rodziną tym autem sie nie zabierzemy. No chyba, że jakiś bagaznik na dach dokupimy :)
~Remigiusz
Hatchback 1.2 i 72KM 53kW
Zegary czytelne, wszystko jest pod ręką, intuicyjnie. Niczego nie trzeba się uczyć. Największą wadą są dla mnie bardzo płytkie schowki w drzwiach przednich. Są obszerne ale płytkie. Na plus sporo półeczek, dość obszerny zamykany schowek. wieszaki na ubrania. W przednich fotelach obszerne kieszenie z tyłu na jakieś przedmioty - to na duży plus.
~Tomasz P.
Hatchback 1.2 i 72KM 53kW
Wydaje sę wszystko na swoim miejcu, nic mi nie przeszkadza jedynie lewarek mógłby być trochę dalej od kierowcy ale za to dla niskich osób jest to pozytywne.rochę mały schowek zamykany ale ma duże kieszenie na drzwiach. Szkoda że w wersji bez poduszki pasażera nie ma większej półki w tym miejscu na torebkę lub saszetkę.
~krzyko3
Hatchback 1.2 i 72KM 53kW
O dżwigni zmiany biegów pisałem powyżej. Poza tym nie jest to auto komfortowe. Siedzi się niezbyt wygodnie za kierownicą. Szczególnie odczuwa się to po przejechaniu kilkuset kilometrów. Z drugiej strony - pasażerowie na ogół są zaskoczeni ilością miejsca w środku.
~Abe
Hatchback 1.2 i 72KM 53kW
Jak dla mnie dobre rozwiązanie. Do tej pory śmigałem przez 5 lat motocyklem 500ccm i spalanie ogólnie nie różni się bardzo. Oczywiście zawsze chciałoby się mniej, ale Aveo wcale nie jest takie małe.
~Niezadowolony z chevroleta.
Hatchback 1.2 i 72KM 53kW
Co zrobić z lewym łokciem? Wpada do otworu w uchwycie do zamykania drzwi. Wkurza to! Schowek na pudełko zapałek. No może jescze paczke papierosów - więcej się nie zmieści!
Chevrolet Aveo T200 Hatchback