Lista ocen Chevrolet Aveo T200 Hatchback 1.2 i 72KM 53kW 2002-2006 (92) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 63 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~MIAZGULA
Hatchback 1.2 i 72KM 53kW
Tak taniego samochodu w utrzymaniu chyba nie ma na rynku, spalanie średnio 8 litrów LPG przy jeździe ani ekonomicznej ani szaleńczej, po prostu zwykłe energiczne przemieszczanie się. Emeryci pewnie zejdą poniżej 8 litrów . Ceny części bajka ! elementy zawieszenia kosztują tyle co części do roweru, wiele części pasuje z corsy astry itp ponieważ zawieszenie i inne elementy są bliźniacze więc części jest moc i są dostępne od ręki. Drogo niestety...
~Born
Hatchback 1.2 i 72KM 53kW
Daje 4 bo na 5 auto na pewno nie zasluguje, patrzac na same tylko oficjalne dane. Sam jeszcze nie sprawdzalem, ale ciezkiej nogi nie mam i staram sie jezdzic ekonomicznie (oczywiscie dla oszczednosci i wlasnego dobrego samopoczucia, nie dlatego zeby Aveo wymagalo takiej jazdy by miescic sie w limitach). Jesli nie bedzie mi bral wiecej niz srednio 7 litrow na 100km (a jezdze glownie po miescie) to nie bede mial zadnych powodow do narzekan. Tak...
~DrOOcik_01
Hatchback 1.2 i 72KM 53kW
Wspominałem: silnik starej generacji i wcale nie oszczędny. W mieście potrafi spalić 8-9 l. w trasie może 6-7l. Mam "ciężką nogę" i lubię "przygazować", bo ten silnik zaczyna dostawać kopa tylko przy wysokich obrotach, a to źle wpływa na stan posiadania paliwa w baku. Co do przeglądów, to jeszcze nie miałem tej "przyjemności" bycia w ASO... brrr... Sam. na gwarancji, ale boję się, że jak się skończy to... może nie awaryjność, ale, że...
~Aznan
Hatchback 1.2 i 72KM 53kW
Pali, jak smok. Na autostradzie przy średniej, stałej prędkości 115 km/h i 4 osobach na pokładzie spalił 8,5 l/100km. Dla porównania Citroen C5 z silnikiem 2,0 TDI przy średniej stałej prędkości 130 km/h spalił niecałe 5 l/100km. Dość drogi serwis (wymiana sprzęgła 650 zł sama robocizna), części tanie (sprzęgło 300 zł). OC tanie. Bez zniżek we Wrocławiu około 1200 zł, w małej miejscowości około 800 zł.
~Kermit The Frog
Hatchback 1.2 i 72KM 53kW
Narazie trudno mi ocenić, a przy małym przbiegu moje odczucia mogłyby byc nieco mylne.. Wszystko jest jeszcze nowe i "niespasowane", wiec potrzebuję min. 3000km by wystawić obiektywną ocenę. Dane fabryczne wcale nie nastrajają super optymistycznie, ale może będzie dobrze. Narazie wskaźnik jeszcze nie "szaleje" więc uznaje to za dobry znak. Poza tym mam na względzie tylko 8V i całkiem sporą moc.
~BENNY
Hatchback 1.2 i 72KM 53kW
Jeśli zaś chodzi o zużycie paliwa to w trasie zejdziemy nawet do 5.5 litra/100 km. W mieście nieco gorzej, gdyż auto lubi wysokie obroty, a co za tym idzie lubi się napić. 8l/100km w mieście to standart. Jedynie w jeżdżąć w niedzielnie południe na pustch drogach może coś niżej da się zejśc :)
~WiHuRa
Hatchback 1.2 i 72KM 53kW
Nie mam ciezkiej nogi, jezdze ekonomicznie. jestem zadowolny ze spalania poniewaz autko pali mi mniej niz producent wskazuje, ceny przegladow w normie. na pewno w tej klasie sa autka ktore pala mniej ale za to Aveo ma inne plusy ktore przyslaniaja tego minusa :) Przypomnie ze to slinki 1,2 V8.
~Tomasz P.
Hatchback 1.2 i 72KM 53kW
Oceniam na dobrze ale nie mam dużego doświadczenia i nie wypowiadam się co do spalaniaale wydaje mi się że mieści się w średniej krajowej, wszystko zależy jak często mozno się wciska pedał gazu, jeżdżąc spokojnie i płynnie z pewnością mało spali.
~Remigiusz
Hatchback 1.2 i 72KM 53kW
Naprawy oraz części są bardzo tanie. Nie wiem co mógłbym tutaj więcej napisać. Wszystko jest naprawdę tanie i typowe, nie ma problemów z dostępnością części, nie ma mechanika, który by się nie podjął naprawy tego auta.
~svende
Hatchback 1.2 i 72KM 53kW
Kupiłem juz z zamontowaną sekwencją. Za miastem 8-8,5l LPG. W mieście 7,5l LPG + 2,5l benzyny na 100km. Przeliczając benzyna na rozruch/rozgrzanie na samo LPG wychodzi 10,5l Na benzynie 8,5l miasto i 7l trasa. Jeżdzę dynamcznie
Chevrolet Aveo T200 Hatchback