Lista ocen Chevrolet Aveo T200 Hatchback 1.2 i 72KM 53kW 2002-2006 (74) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 81 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~DrOOcik_01
Hatchback 1.2 i 72KM 53kW
Silnika prawie nie słychać. Tutaj projektanci się postarali, ale... przy >70km/h szumi jak nad morzem. Nie silnika, ale koła. Nie wiem czy wymiana opon coś zmieni, pewnie trochę tak, ale ... no zobaczymy. Na razie radio mnie wyręcza, które notabene jest naprawdę świetne (na ogół audio w wykonaniu fabrycznym to total porażka, ale tutaj mam Blaupunkta 4x40W, 6 głośników i... jestem pod wrażeniem; brzmi doskonale na tych fabrycznych głośnikach;...
~BENNY
Hatchback 1.2 i 72KM 53kW
Jak już wcześniej wspomniałem silnika nie słychać ani wewnątrz ani na zewnątrz samochodu, a przy większych prędkościach słychać tylkodrobne szumy. I takie małe porównanie tutaj. Większość tanich aut ma taką wadę, że po paru latach eksploatacji szyby się nie domykają i słychać wiatr przez małe szczelinki. Auto mam prawie dwa lata i nic takiego nie zauważyłem, a sąsiad w Fabii narzekał na to już po pół roku użytkowania swojego auta (w obu dwu...
~Remigiusz
Hatchback 1.2 i 72KM 53kW
Jeżdżąc po mieście jest cicho. Na postoju auta prawie nie słychać, przekraczając 4 tys. obrotów słychać pracę silnika, wydech jednak dość dobrze ją tłumi. Powyżej 120 km/h robi się głośniej, jazda ze stałą prędkością 140 km/h jest wyraźnie słyszalna ale nie aż tak męcząca. Silnik wydaje raczej niskie dźwięki, nie ryczy jak niektóre małe silniki 16-to zaworowe. Nie ma wstydu w tej kategorii na pewno
~Kermit The Frog
Hatchback 1.2 i 72KM 53kW
Bez zarzutów, choć napewno droższe konstrukcje oferują więcej. Tu wyważono komfort i wrażenia z jazdy. Większe wyciszenie mogłoby spowodować, że kierowca nie będzie odbierał żadnych bodźców z zewnątrz. Silnik do 3000 obr. pracuje właściwie bezgłośnie. Dopiero powyżej 4000 słychać, że naprawdę tam jest i chce coś powiedzieć. :) Szum powietrza słychać przy ok. 110 km/h.
~Tomasz P.
Hatchback 1.2 i 72KM 53kW
Cichutki, duża kultura jazdy. Porównuję do fabi 1,2, o wile lepiej, można jechać spkojnie na wakacje, nawet przy wyższych obrotach jest dość cichi, odgłosy nie przeszkadzają w jeździe. Silnik dobrze wyciszony, powiedziałbym nawet bardzo dobrze, zawieszenie również nie dokucza odgłosami ale jest ono twarde więc coś tam będzie słychać, ale spoko.
~Andrzej
Hatchback 1.2 i 72KM 53kW
Nie jest źle. Byłoby 5 gwiazdek, ale... Silniki na wyokich obrotach zazwyczaj brzmią świetnie – Honda, BMW, Mazda – ten nie. Kiedy go już słychać - nie ma się z czego cieszyć – brzmi jakby miał się rozpaść. A propos rozpadnięcia – o tym za chwilę.
~svende
Hatchback 1.2 i 72KM 53kW
Na normalnej drodze jest dobrze, na bruku to wiadomo że huczy w srodku. Silnik przy wysokich obrotach nie wyje, wydaje nawet miły pomruk. Jeżdziłem w drozszych autach, w których było głośniej. A propos głosniki dają bardzo czysty dźwięk.
~glt882000@poczta.onet.pl
Hatchback 1.2 i 72KM 53kW
jest faktycznie cicho, szczegolnie przy jezdzie miejskiej silniczek nie chalasuje,z tym ze to zawieszenie czasem daje efekt stukow przy wpadaniu w polskie dziury, tak jakby za luzne amortyzatory,a przeciez to dopiero 11000 km
~MIAZGULA
Hatchback 1.2 i 72KM 53kW
wyciszenie, hmmm ... w serii można powiedzieć ze go praktycznie nie ma, ale ja lubię majsterkować i za kilka złotych wygłuszyłem samochód tak że sie jedzie jak S-Klasą, wymaga to jednak wkładu własnego
~Stefan
Hatchback 1.2 i 72KM 53kW
1. Silnika prawie nie słychać, na początku eksploatacji kilka razy zdarzało mi się zapalać go na światłach mimo włączonego silnika ;o) 2. podczas szybszej jazdy (ok 120km/h) trochę słychać opływ powietrza
Chevrolet Aveo T200 Hatchback