Lista ocen Chevrolet Aveo T250 Hatchback 5d (22) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 30 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~KrzychuK
Hatchback 5d 1.2 DOHC 84KM 62kW
To jest plus tego silnika. Średnio żwawy ale za to w miarę oszczędny, szczególnie poza miastem. Przy ekonomicznej jeździe można zejść poniżej 6 litrów. W trakcie ostatniego wyjazdu, nie starając się specjalnie, uzyskałem 5,9. Myślę, że 5,5 jest realne. Po mieście jest gorzej - z 8 wypije. Naprawy (a już było ich parę) na razie za darmo bo na gwarancji (sam serwis też w miarę ok). Z przeglądami to trudno mi się odnieść - ok. 600/700 zł - na...
~dtx2
Hatchback 5d 1.2 DOHC 84KM 62kW
Może to kwestia stylu jazdy (dużo krótkich odcinków i jazdy po mieście), ale auto spali minimum ~7,8 l/100 km. Jak na taki silniczek zdecydowanie za dużo. Obowiązkowe przeglądy kosztują 700-800 zł, dlatego byłem tylko na pierwszym i z gwarancji zrezygnowałem. Jestem niezadowolony z usług serwisu Kanclerz w Przyszowicach. Zgłaszałem charakterystyczne \'buczenie\' przy przekraczaniu 3k obrotów, odesłali mnie z kwitkiem. Sprawę za darmo po kilku...
~MARCUSC20xe
Hatchback 5d 1.2 i 72KM 53kW
Fabryczna Instalacja BRC, spisuje sie wyśmienicie. Samochodu uzywam jako auto firmowe i pod względem spalania jest rewelacja w mieści e przy warszawskich korkach wychodzi około 10-11 l (ogrzewanie lub klima) ale srednio około 8-9. trasa to zalezy czy jazda z klima ale od 7- 11. Corsa z motorem 1.2 paliła mi zawsze w podobnych warunkach około 2 l więcej.
~benny86
Hatchback 5d 1.2 DOHC 84KM 62kW
Ceny przeglądów akceptowalne, osobiście wynegocjowałem na 3 przegląd całkiem spory rabat, a negocjacje poprzedziłem rozpoznaniem rynku i ceny takiej usługi u innych dealerów - w myśl zasady jak sobie pościelesz tak się wyśpisz;) Spalanie bardzo dobre, ale o tym już w stosownym miejscu czyli w raporcie spalania;)
~Colin1983
Hatchback 5d 1.2 DOHC 84KM 62kW
Jeżdżę sporo - około 2000km miesięcznie, może trochę więcej, nie należę do grupy ekonomicznych kierowców. Auto średni spala około 7,3L/100km. Średnia z jazd miejskich, podmiejskich, dłuższych i krótszych tras, autostrad (rzadko - 1-2 razy w miesiącu). Myślę, że to dobry wynik jak na mój styl jazdy.
~Piotrek (drzylaba@orange.pl)
Hatchback 5d 1.2 i 72KM 53kW
Spalanie jak kazde auto o tej masie i tak małym silniku Nastepne auto które kupie to min. 2000 cm3 gdyż juz sa produkowane samochody o takiej klasie technologicznej iż spalaja tyle samo co te małe ale sa mocniejsze moje dane spalania sa na oko nigdy nie sprawdzałem Pełen bak to okolo 600-650km
~sebanan@o2.pl
Hatchback 5d 1.2 i 72KM 53kW
Tu mnie auto zaskoczyło bo w salonie powiedzieli - spali 7 litrów - a tu niespodziewajka. Matiz palił mi 5 litrów a Aveo - na dotarciu - pali 5,2 - 5,7 dla mnie rewelacja - (wiem że pisze tu dużo ludzi o wysokim spalaniu, ale jeśli jeździ się pomiędzy 2 - 3 tyś obr/min spalanie 5,5 litra jest realne)
~damianq
Hatchback 5d 1.2 DOHC 84KM 62kW
Średnio 7-8 w cyklu mieszanym, ceny przeglądów koszmarne 700zł(nieparzyste)/1000zł(parzyste). Głupotą dla mnie jest wymienianie oleju w skrzyni biegów przy każdym nieprarzystym przeglądzie. Poza tym bardzo krótki okres między przeglądami, bo tylko 15000.
~Tombar
Hatchback 5d 1.2 i 72KM 53kW
Bez rewelacji, w mieście mniej niż 8 litrów na setę nie da rady, na trasie można zejśc do 6. Podstawowe części eksploatacyjne dość tanie o ASO nic nie powiem bo samochód mam do zadań służbowych z firmy i serwisowanie do mnie nie należy.

Chevrolet Aveo T250 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~conductor
Hatchback 5d 1.2 DOHC 84KM 62kW
Auto poza drobiazgami bez znaczenia niezawodne. Ceny przeglądów standardowe w ASO, czesci, filtry stosunkowo niedrogie. Bardzo ekonomiczny silnik nowej generacji (1.2l)o dużej mocy i sporych mozliwosciach.
Chevrolet Aveo T250 Hatchback 5d