Lista ocen Chevrolet Aveo T250 (75) - Silnik

Na liście zabraknie 57 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Alfa
Sedan 1.2 i 72KM 53kW
Byc może miałem pecha kupując AVEO. Silnik b. słaby, pod byle górę konieczna redukcja, nawet do trzeciego biegu, i gdzie tu 72KM. Spalanie 8/100, zimą bardzo długo nagrzewa się, w serwisie na jeździe próbnej serwisant chcąc udowodnic, że silnik dobrze nagrzewa się doprowadzał na poszczególnych biegach nawet do 5000 obrotów, twierdził że teraz tak właśnie trzeba jeżdzic w co niebardzo chce mi się wierzyc. Olej czarny jak w ropniaku, przy...
~Arek
Sedan 1.2 i 72KM 53kW
Silnik praktycznie bezobsługowy przez ostatni rok. 1.2 72km. Mocy absolutnie brak, ale przy miejskiej i obwodnicowej jeździe absolutnie mi przestało przeszkadzać. Gdy trzeba się rozpędzić, można śmiało kręcić do 5000 obrotów. Przy jeździe naprawdę spokojnej, zmianie biegów przy 2000-2500 obrotów w mieście spalanie gazu na poziomie 6,5-7 litrów. Słyszałem dużo opinii, że zawory (mechaniczne) trzeba regulować co około 20-30kkm, ale mój nie miał...
~KrzychuK
Hatchback 5d 1.2 DOHC 84KM 62kW
Po przesiadce z 1.9 TDI 90 KM to blado wypada, mimo że moc nie dużo niższa. Znaczenie ma jednak moment obrotowy a ten w Aveo jest prawie trzy razy mniejszy. Żeby jechać w miarę dynamicznie trzeba się namachać lewarkiem zmiany biegów i wysoko kręcić. Aby sprawnie wyprzedać nawet do 5 tys. obrotów. Zanim to skumałem to myślałem, że auto w ogóle nie przyspiesza i parę razy musiałem przerwać wyprzedzanie. Za to jest ciszej - stojąc na...
~dtx2
Hatchback 5d 1.2 DOHC 84KM 62kW
Jak na tak wysilony silnik (1.2 i 84 KM) to nie ma tragedii, ale przy 5 osobach ciężko mu idzie. Samo włączenie klimatyzacji powoduje nieznaczny spadek mocy. Do jeżdżenia po górach na dłuższą metę się nie nadaje, no nie jedzie po prostu mimo wrzucenia drugiego biegu. Jednak co by nie mówić, to jadąc niezbyt obciążonym autem i przeciągając go do 4-5k obrotów da się nawet \'poszaleć\' (haha), oczywiście jak na tego typu auto.
~PatryqM393
Sedan 1.2 DOHC 84KM 62kW
Bardzo słaba elastyczność silnika. Nie dość, że ma zaledwie 114Nm, a to mało jak na 84KM, to jeszcze osiąga ten moment przy 4,2tys. obrotów. Jeśli już ktoś wkręci się na te obroty, to usłyszy bardzo nieprzyjemny dźwięk silnika i bardzo głośny. Przy prędkości 140km/h wyje i ma już 4tys. obrotów. W dodatku przy niskich obrotach lekko przerywa silnik przez co czuć szarpanie.
~Colin1983
Hatchback 5d 1.2 DOHC 84KM 62kW
Silnik całkiem żwawy, w zupełności wystarczający do tego autka, jak na taką małą pojemność dość elastyczny, mimo 16 zaworów \"dość nisko kręci\" - kres możliwości przy 5000 obr./min. Ale ogólnie napęd wystarczający i zadowalający. Demon przyspieszania to to nie jest, ale jeśli ktoś potrafi zmieniać szybko biegi i ruszać sprawnie to będzie bardzo mile zaskoczony.
~ixel
Sedan 1.2 i 72KM 53kW
Pierwsze wrazenie po przesiadce z samochodu z silnikiem ponad 100KM - AVEO nie ma silnika! Nie jesdzie. Wymaga przestawienia sie i trudno porownywac z mocniejszymi autami. Gdy utrzymuje sie go na nieco wyzszych obrotach da sie jechac, nawet calkiem przyjemnie. Gdyby jednak byl mocniejszy auto wiele by zyskalo. Sadze ze silnik 1.4 jest dobrym rozwiazaniem.
~sebanan@o2.pl
Hatchback 5d 1.2 i 72KM 53kW
Silniczek Trochę słaby (poprzednio 1,8 w Espero) ale na swoją pojemność dosyć sprawnie się porusza (o niebo lepiej niż matiz) Zapala za 1 razem, pracuje równo i niewiarygodnie mało pali (ale matiz palił też koło 5 litrów/100km więc może to moja lekka noga). Przy spokojnej jeździe najlepiej pracuje pomiędzy 2-3 tyś obr/min.
~pablo
Sedan 1.2 DOHC 84KM 62kW
Dynamiczny, oszczędny, jak na tak małą pojemność dość elastyczny. Wiadomo, że ścigant z niego nie będzie ale do dynamicznej jazdy po mieście OK. Idealny na codzienne krótkie trasy wiejsko-podmiejskie. Edit po 3 latach: w zasadzie nic się nie zmieniło. Silnik w bardzo dobrej kondycji.

Chevrolet Aveo T250 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Mar78
Sedan 1.2 i 72KM 53kW
Silnik mógłby być nieco mocniejszy. Moje autko ma dobrą instalację sekwencyjną gazu - jednak odczuwa się mimo to pewny niedosyt - zwłaszcza przy konieczności wyprzedzania \"pod górę\"... Poza tym silnik przcuje równo i cichutko. Wydaje się że będzie miał duuży przebieg do naprawy głównej (niewysilony)