Lista ocen Chevrolet Aveo T250 (72) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 60 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mk
Sedan 1.4 i 83KM 61kW
Przy ruszeniu duże problemy z wrzucaniem dwójki, po 5km już jest wszyskto OK. Trochę krótka 3-ka i dłuuuga 4-ka. Wolał bym odwrotnie ale to kwestia przyzwyczajenia. Nie reklamuje skrzyni może się wyrobi a mechanicy grzebiąc mogą narobić więcej szkód niż dobrego. Trochę sie zraziłem zdejmując mieszek od lewarka skrzyni biegów, jakość jego wykonania i to co w środku mówią o klasie pojazdu, teraz po takich oględzinach nie wiem czy bym go...
~Arek
Sedan 1.2 i 72KM 53kW
Sprzęgło łapie bardzo wysoko, trzeba się do tego przyzwyczaić, ale absolutnie nie jest to wada ani znak, że umiera, po prostu ten typ tak ma. Biegi często wchodzą ze zgrzytem, zwłaszcza świeżo po odpaleniu. Nie jest to zbyt precyzyjna przekładnia, ale nie ma szczególnych luzów i spełnia swoje zadania. Jak silnik jest bardzo elastyczna i spokojnie można jechać 20km/h na trójce i powoli przyśpieszać. Niestety co 15-20kkm powinno się wymieniać...
~benny86
Hatchback 5d 1.2 DOHC 84KM 62kW
Długi lewarek zmiany biegów, skoki lewarka pomiędzy poszczególnymi przełożeniami przeciętne - są auta zarówno gorsze w moim uznaniu (grande punto) jak i lesze (toyota yaris,opel corsa). Warto pamiętać o okresowej wymianie oleju przekładniowego raz na 2 lata lub 30 000 kilometrów - jest specjalny mechanizm przy skrzyni biegów który podtrzymuje obroty silnika podczas zmiany biegów na wyższy i z tego powodu producent ustalił taką częstotliwość...
~KrzychuK
Hatchback 5d 1.2 DOHC 84KM 62kW
Także przeciętnie - trochę mało precyzyjna i czasem ciężko wrzucić wsteczny. Po dłuższym użytkowaniu już się czuję kiedy wchodzi ale dwa razy zdarzyło się, że jednak nie do końca wszedł i wyskoczył. Ponadto niezwykły ewenement - w tym silniku (podobno w 1.4 już nie) trzeba co drugi przegląd (30 tys. km) zmieniać olej w skrzyni biegów - pierwszy raz się z czymś takim spotkałem! Ogólnie skrzynia mogła by być lepsza.
~Autorytarna
Sedan 1.2 DOHC 84KM 62kW
Jak dla mnie bez najmniejszych uwag. Krótkie przełożenia. Dość \"wyrozumiała skrzynia\" i silnik nie wariuje gdy poczekasz zbyt długo ze zmianą na kolejny bieg. Niestety drugiej osobie, która używa tego samochodu ma czasem problemy \"nie wchodzą jej biegi\", ale to zdecydowanie wina człowieka nie samochodu.
~MarMa
Sedan 1.2 i 72KM 53kW
Trochę za głośna na wyższych obrotach.Czasami lekkie zgrzyty przy zmianie biegów szczególnie na 2.Po 40 tys.pojawił się metaliczny \"pisk\"podczas ruszania podobno zaczyna się palić sprzęgło,trochę za szybko wdg.mnie.To jest moje 6 auto i nigdy coś takiego nie miało miejsca.
~Piotrek (drzylaba@orange.pl)
Hatchback 5d 1.2 i 72KM 53kW
Przy redukowaniu na niskich obrotach nie chca wchodzic biegi lub cos tam skrzeczy natomiast na wysokich prawidłwych obrotach wchodza jednym paluszkiem. Taki problem z skrzynia, trzeba wyczuc autko w kazdym aucie tej klasy tak sie zachowuje skrzynia
~ZepZoSo
Sedan 1.2 DOHC 84KM 62kW
Bardzo często się zdarza (zazwyczaj po uruchomieniu silnika), iż wrzucając bieg wsteczny skrzynia rzęzi jak na kursie jazdy, czyli tak jakby pedał sprzęgła był nie wciśnięty (ten jednak jest do końca wdepnięty).
~sebanan@o2.pl
Hatchback 5d 1.2 i 72KM 53kW
Biegi wchodzą idealnie, cichutko i w miarę precyzyjnie (oczywiście to nie toyota czy inne doskonałe marki ale w porównaniu do tych autek którymi jeździłem to dzień a noc). Wsteczny głośny ale to tylko wsteczny!
~Tombar
Hatchback 5d 1.2 i 72KM 53kW
Od czasów ostatniego Poloneza jakim jeździłem wiele lat temu, najgorsza skrzynia biegów jaką miałem. Wsteczny na zimo jest prawie nie do wrzucania. Droga prowadzenia lewarka długa, pozycje biegów nieokreślone.