Lista ocen Chevrolet Aveo T250 Sedan (48) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 28 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~pablo
Sedan 1.2 DOHC 84KM 62kW
Pierwszy przegląd 550zł. Spalanie ok. 6/100 w jazdach miejsko-wiejskich. W trasie poniżej 6. Średnia fabryczna 5,5 może i jest do osiągnięcia ale z pewnym trudem. Ale i tak samochód jest bardzo oszczędny. Awarii na razie brak. (jedna żarówka swiateł mijania po 15 tys. km się przepaliła). Edit po 3 latach: drugi przegląd kosztował 770 zł - trzeci juz wypadał na koniec gwarancji więc podziękowałem za usługi ASO i wykonałem go gdzie indziej...
~Alfa
Sedan 1.2 i 72KM 53kW
Przeglądu jeczsze nie miałem, więc trudno stwierdzic ewentualne koszty przeglądów czy napraw. Chociaż przyznam że nie jestem zachęcony do wizyty w serwisie po ostatnim u nich sprawdzianie, myślę że dobijając komuś samochód przygotowywują sobie na przyszłośc front pracy. Zużycie paliwa nie pokrywa się z normą określoną przez producenta. Ostatnio zużycie było stosunkowo wysokie bo 8/100 przy jeździe mieszanej z przewagą trasa.
~Arek
Sedan 1.2 i 72KM 53kW
Cena części jest śmiesznie tania. Za 4 amortyzatory KYBa, sprężyny, mocowania i odboje zapłaciłem niecałe 1000zł. Części zawieszenia to koszt dwulitrowej butelki coca-coli. Ogólnie z tym jest naprawdę dobrze, z dostępnością również. Musiałem głowić się tylko z półosią napędową, bo ASO chciało 1900zł, ale znalazł się zamiennik za 330zł.
~MarMa
Sedan 1.2 i 72KM 53kW
Spala trochę więcej niż podaje producent.ednak w zimie po mieśce nie przekroczył 8,5 litra to jest chyba dobry wynik.Na trasie okoł 6 litrów nigdy mniej.Przeglądy w stacjach GM nie należą do najtańszych.Myślę że naprawy też i po okresie gwarancji naprawy trzeba będzie zlecać tańszym i dobrym warsztatom a takich nie brakuje.
~Adalbert
Sedan 1.4 i 83KM 61kW
zużywa tyle co inne auta w tej samej klasie, zależy to najczęściej od stylu jazdy i mocy silnika. Jezdziłem ostatnio fiatem Brawa 1.4 i zużywała mi podobne ilości paliwa. Pierwszy przegląd w cenie od 400 do 600 PLN zależnie od dealera. Trzeba podzwonić po dealerach bo różnie sobie cenią za ten sam przegląd.
~Jaromir
Sedan 1.2 i 72KM 53kW
Jak na tą chwilę napraw żadnych... i nie zapowiadają się większe usterki. Spalanie jest dla mnie super. Wycieczka na Słowację z Mazowsza dynamiczną jazdą bez stania w korkach, a spalanie od 5,6 do 6l. Gorzej jest w mieście jak jadę do pracy bo tu już od 7 do 8.
~Iga
Sedan 1.4 i 83KM 61kW
przed zamontowaniem LPG spalanie nie przekraczalo 8l/100 km po zamontowaniu LPG trasa 7-7,5 l/100 km, w 4 osoby z bagazami i rowerami na dachu 9l/100 km, cykl mieszany zwykle 8 l/100 km, a ostatnie tankowanie 6,7 l/100 km na trasie, jedyna uwaga - wrazliwy na jakosc paliwa
~Macka
Sedan 1.2 DOHC 84KM 62kW
W mieście ok 30%, trasa reszta. Na trasie prawie zawsze przelotowa 90 km/h. W mieście 60 km/h. Jestem w sumie zaskoczony pozytywnie spalaniem. Już myślałem o jego "zagazowaniu" ale z takim zużyciem Pb95 to raczej nie ma sensu.
~rq
Sedan 1.2 i 72KM 53kW
8 litrów gazu przy "dynamicznej" (jak na 1,2 ) jeździe, większa część tras po obwodnicy (120 km/h) o to w tym chodziło aby było tanio w eksploatacji i naprawach (na szczęście poważnych tematów nie było)
Dziennik kosztów dla Chevrolet Aveo T250 Sedan
7,3
8,2
~PatryqM393
Sedan 1.2 DOHC 84KM 62kW
Auto spali 6 litrów na setke, ale to nie diesel, bo jak jedzie się dynamiczniej lub na autostradzie przy prędkości 160km/h to nie można liczyć na średnie spalanie poniżej 7 litrów. Części do tego auta są tanie.
Chevrolet Aveo T250 Sedan