Ocena kierowcy - Chevrolet Aveo T250 Sedan

nata88, 14 lat temu
Silnik 1.2 DOHC 84KM 62kW
Rok produkcji 2008
Chevrolet Aveo T250 Sedan 1.2 DOHC 84KM 62kW 2008-2011 - Oceń swoje auto
1 poduszka powietrzna (dla kierowcy), ABS, felgi stalowe 14\" , wbudowane radio/CD (nie podoba mi się to, że działa tylko wtedy gdy kluczyki są w stacyjce - tak, wiem że to dla bezpieczeństwa), 4 głośniki, podobno system ISOFIX do mocowania fotelika dziecięcego (nie wiem, nie sprawdzałam jak to działa)
Do ok 130 km/h pracuję raczej cicho. Jednak moc silnika jak dla mnie nieco za słaba. Długo się rozpędza do większych prędkości. Dość mocno trzeba nacisnąć pedał gazu przy startowaniu. Da się do tego jednak przyzwyczaić.
Bez zarzutu. Żadnych problemów z wrzucaniem jakiegokolwiek biegu.
Mam wrażenie, że przy większej prędkości samochodem nieco trzęsie (ale to już tak powyżej 130-140km/h)
Wiadomo, że w każdym samochodzie są martwe punkty. Jednak troszkę przyczepiłabym się do przednich słupków, wydają mi się nieco za szerokie.
Regulowana w pionie kolumna kierownicy, podstawka pod dwa napoje, elektrycznie sterowane szyby przednie,klapa bagażnika otwierana zarówno od tyłu jak i z zewnątrz (dźwignia pod siedzeniem), to samo tyczy się wlewu do baku, boczne kieszenie w przednich drzwiach jak i tylne w siedzeniach, duża przestrzeń w bagażniku. Jestem zadowolona.
Brak klimatyzacji w mojej wersji, co nieco obniża moją ocenę do 4.
Jak już wcześniej wspomniałam na swoim profilu przestrzeń wewnątrz samochodu jest dość obszerna tak dla kierowcy jak i pozostałych pasażerów. Bagażnik także sporo w sobie mieści, więc i tutaj nie mam nic do zarzucenia.
Myślę, że źle nie jest. Jednak przy tej większej prędkości trochę daje się odczuć hałas silnika.
Jak na taki samochód myślę, że cena jest idealna.
Prócz tego, że tylne siedzenie mi skrzypi, mam wrażenie, że dodatkowo gdzieś z tyłu też coś charczy (ale nie zawsze, raczej przy większej prędkości)
Raczej brak... ale to w końcu nowy samochód i nigdy nic nie wiadomo (odpukać)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 DOHC 84KM 62kW [l/100km]

6,1