Lista ocen Chevrolet Aveo T250 Sedan 1.2 i 72KM 53kW 2006-2010 (19) - Silnik

Na liście zabraknie 9 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Alfa
Sedan 1.2 i 72KM 53kW
Byc może miałem pecha kupując AVEO. Silnik b. słaby, pod byle górę konieczna redukcja, nawet do trzeciego biegu, i gdzie tu 72KM. Spalanie 8/100, zimą bardzo długo nagrzewa się, w serwisie na jeździe próbnej serwisant chcąc udowodnic, że silnik dobrze nagrzewa się doprowadzał na poszczególnych biegach nawet do 5000 obrotów, twierdził że teraz tak właśnie trzeba jeżdzic w co niebardzo chce mi się wierzyc. Olej czarny jak w ropniaku, przy...
~Arek
Sedan 1.2 i 72KM 53kW
Silnik praktycznie bezobsługowy przez ostatni rok. 1.2 72km. Mocy absolutnie brak, ale przy miejskiej i obwodnicowej jeździe absolutnie mi przestało przeszkadzać. Gdy trzeba się rozpędzić, można śmiało kręcić do 5000 obrotów. Przy jeździe naprawdę spokojnej, zmianie biegów przy 2000-2500 obrotów w mieście spalanie gazu na poziomie 6,5-7 litrów. Słyszałem dużo opinii, że zawory (mechaniczne) trzeba regulować co około 20-30kkm, ale mój nie miał...
~ixel
Sedan 1.2 i 72KM 53kW
Pierwsze wrazenie po przesiadce z samochodu z silnikiem ponad 100KM - AVEO nie ma silnika! Nie jesdzie. Wymaga przestawienia sie i trudno porownywac z mocniejszymi autami. Gdy utrzymuje sie go na nieco wyzszych obrotach da sie jechac, nawet calkiem przyjemnie. Gdyby jednak byl mocniejszy auto wiele by zyskalo. Sadze ze silnik 1.4 jest dobrym rozwiazaniem.
~Mar78
Sedan 1.2 i 72KM 53kW
Silnik mógłby być nieco mocniejszy. Moje autko ma dobrą instalację sekwencyjną gazu - jednak odczuwa się mimo to pewny niedosyt - zwłaszcza przy konieczności wyprzedzania \"pod górę\"... Poza tym silnik przcuje równo i cichutko. Wydaje się że będzie miał duuży przebieg do naprawy głównej (niewysilony)
~MarMa
Sedan 1.2 i 72KM 53kW
W mieście spisuje się dobrze gorzej na trasie daje o sobie znać mała moc np.podczas wyprzedzania.Podczas spokojnej jazdy na 5 biegu pracuje cicho.Potrzebuje dużych obrotów podczas jazdy w górach.Spala trchę więcej niż podaje producent.
~pr4454@poczta.onet.pl
Sedan 1.2 i 72KM 53kW
Dziwny? Wolno wchodzi na wysokie obroty. Ten silnik nadaje się do \"emeryckiej\" jazdy. Dopiero powyżej 4000 obrotów nagle dostaje kopa. Uczucie jest dziwne, tak jakby gwałtownie zwiększała się moc silnika. ( zdawałem sobie z tego sprawę przed zakupem)
~Jakub
Sedan 1.2 i 72KM 53kW
Silnik mały ale pali jak 1.5 - i jest to tak naprawdę jedyna wada... Silnik cichy i niezawodny, bez uwag. Silnik dobrze znosi instalację gazową - i wtedy spalanie 1 litra gazu więcej nie jest uciążliwe...
~PAWEL
Sedan 1.2 i 72KM 53kW
PO PRZEJECHANIU 86000 TYS WYCHODZA PROBLEMY ZPRZEPUSTNICA AUTO BYLO W SERVISIE DO KONCA GWARACJ TO TYLKO CZYSCILI ABY NIE WYMIENIC NA GWARANCI A TERAZ PLAC
~rq
Sedan 1.2 i 72KM 53kW
Silnik nigdy mnie nie zawiódł nie odpalił tylko gdy kuny zasmakowały w przewodach do świec ale tylko raz im się to udało

Chevrolet Aveo T250 – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Andrzej.
Sedan 1.2 i 72KM 53kW
silnik pracuje cicho,wmiare elastycznu[9.5A]zaczyna go być słychać po 4000 obro.jak narazie to 160 km\\h jechałem moim aveo.
Chevrolet Aveo T250 Sedan