Lista ocen Chevrolet Aveo T300 (44) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 19 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Incognito
Hatchback 5d 1.4 100KM 74kW
Nie rozumiem zupełnie narzekań posiadaczy aut z tym silnikiem. Przecież to 100KM ma. Ile więc niby ma zużywać paliwa? 4l/100km? To silnik benzynowy i to nie jakiejś tip top generacji. Jeśli chodzi o mnie, to po 500km przejechanych mam już pewne obserwacje. 100km przejechane po autostradzie z prędkością od 100km/h do blisko 120km/h (z tempomatem) dało zużycie raptem na poziomie 6.3l/100km. Przy bardzo delikatnej jeździe auto pali średnio...
~GrubyMisiu
Hatchback 5d 1.4 100KM 74kW
No tu różowo nie jest. A to za sprawą dość znacznego zużycia paliwa. Niektórzy piszą, że to przecież 100 KM, ale... Choćby nie wiem co robić, choćby nie wiem jak spokojnie jechać, średnia (2/3 trasa, 1/3 średnie miasto) wychodzi w okolicach 7 litrów, nawet ciut ponad. Jak na wielkość auta to ZA DUŻO. Dla porównania, drugie auto w rodzinie, jeżdżone przez tego samego kierowcę, na tej samej trasie i w tych samych warunkach pali odczuwalnie...
~PK
Sedan 1.2 86KM 63kW
Przy spokojnej jeździe poza miastem nieobciążonym samochodem i bez klimy udało mi się osiągnąć wynik poniżej 5l PB95 na 100km. Z pasażerami, bagażami i klima jest to około 5,5-6l na 100km. W mieście nigdy nie przekroczyłem 8l, a zazwyczaj spalam około 7,5l. Nie ma więc może rewelacji jak na taki silnik, ale jest nieźle. Cena pierwszego przeglądy z wymianą oleju, filtra oleju i filtra kabiny to około 700zł. Jak dla mnie trochę drogo. Napraw na...
~asd
Hatchback 5d 1.2 86KM 63kW
cud miód. Jak jeździ się oszczędnie to spalanie jest minimalne. Najkrótkszze spalanie jakie miałem to było 4.5 litra w trasie ( jazda w kolumnie pojazdów ze stałą prędkością ) W mieście spalanie zależy od stylu jazdy i korków wacha się od 6 litrów do 7,5 Największe spalanie było jak podczas nocnej jazdy przez Niemcy dwie godziny jechałem z tempomatem ustawionym na 165 km/h - spalił 9 litrów na 100 km
~Maciek
Hatchback 5d 1.4 100KM 74kW
Posiadam auto z silnikiem 1.4/100km. Jeżdzę tylko na PB98, co pozwala mi zmniejszć spalanie o ok. 0,5 litra/100km. Nie jeżdzę zbyt agresywnie, ale nie jestem drogowym ślimakiem i spalanie mam na poziomie 7 litrów/100km +/-0,5 litra w stosunku zima/lato. Przeglądy na poziomie 600 PLN przy wymianie tylko olejów i filtrów dla mnie zbyt dużo, więc uciekam z ASO Opla.
~mariobros
Hatchback 5d 1.4 100KM 74kW
Sprawdzalem juz pare razy, po 2000 na liczniku srednia wychodzi mniej wiecej 7l/100km. Od istatniego tankowania mam srednie zuzycie 6.6l/100km. Auto jest yzywane do ojazdow do pracy 20km w jedna strone plus troche jazdy miejskiej (25/75 miasto/trasa). Ale jest zima, w lecie powinno byc jeszcze lepiej (jakkolwiek bynajmniej biezace zuzycie jest zdecydowanie akceptowalne).
~Krzysiek
Hatchback 5d 1.3D 95KM 70kW
Jak chevrolet był w Polsce to koszty w ASO były bajecznie niskie, części tanie. Bajka. Obecnie tak różowo nie jest. Są części tanie i łatwo dostępne ale również absurdalnie drogie i trudnodostępne. Stłuczona lampa przednia - trzeba czekać min. 2 tyg. na sprowadzenie z Korei (4 lata temu).
~Daniel T
Hatchback 5d 1.2 86KM 63kW
ktos napisal , iż po tak małym przebiegu nie powiino się zabierać głosu na temat zużycia paliwa, ja wyliczyłem , iż za 50 gr jestem w stanie przejechac 1 km, co oznacza ze za zakupioną za 100 pln bedzyne przejade 200 km pytanie czy jest to ekonomiczne - odp zależy dla kogo, liczyłem na coś wiecej.
~Happytom
Hatchback 5d 1.2 86KM 63kW
Jak na razie ciężko mi pisać o ekonomiczności. Nie mniej jednak spalanie średnie które pokazuje komputer to 6.8 l/100 km (miasto i trasy do 15 km). Ponoć komputer zawyża, do tego biorąc pod uwagę temperatury w przedziale -10 - 0 i oponki zimowe nie jest źle. Napisze dokladne spalanie za jakiś czas.
Dziennik kosztów dla Chevrolet Aveo T300
8,2
~Łukasz
Hatchback 5d 1.4 100KM 74kW
Ogółem auto wygodne, tanie w serwisowaniu, natomiast spalanie jak na auto miejskie zdecydowanie za duże. W mieście spalanie rzadko spada poniżej 8l, zazwyczaj jest to 8.5 - 9.5l. Przy mega oszczędnej jeździe bez przyspieszeń 7.8l. Na trasie ok. 5.5 - 6.5l - przy 90 - 110km/h.