Lista ocen Chevrolet Aveo T300 (44) - Silnik

Na liście zabraknie 19 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mirek
Sedan 1.3D 95KM 70kW
Właściwie nie ma się czego przyczepić - do tej pory żadnych problemów z silnikiem. GM zastosował bardzo popularną w innych samochodach i dobrze znaną wszystkim jednostkę. Czasami odczuwalna turbodziura, ale czego wymagać od tak małego silnika? Generalnie daje radę zarówno w mieście jak i na trasie. Od 2000 do 3000 obrotów wjeżdża bezproblemowo pod każde wzniesienie. W porównaniu z benzynowy lanosem 1,5 100 KM jeździ mi się lepiej. Silnik...
~Incognito
Hatchback 5d 1.4 100KM 74kW
Czytałem opinie zamieszczone przez innych użytkowników aut z tym silnikiem i powiem tak. Rzeczywiście, silnik nie jest mistrzem elastyczności, na 4 i 5 biegu wydaje się rozpędzać nieco poniżej oczekiwań. Jednak zdecydowanie tragedii nie ma, wyprzedza się bez strachu. Nawet na 5 biegu. Kultura pracy silnika dobra, w środku cicho, na zewnątrz też ledwo słychać (pomimo braku maty wygłuszającej na masce).
~PK
Sedan 1.2 86KM 63kW
Silnik pracuje cicho na postoju. Podczas jazdy jego odgłos nie przeszkadza, chyba że jedziemy 140km/h na autostradzie. Jest to idealny silnik na miasto. Mocy i elastyczności wystarcza. Poza miastem przydałoby się czasem więcej mocy do wyprzedzania, ale jeśli ktoś nie kupuje tego samochodu, aby się ścigać to silnik wystarczy.
~Marcin
Hatchback 5d 1.2 86KM 63kW
Silnik działa bardzo dobrze:) Auto nie dusi się nawet na niskich obrotach, w mieście przyspieszenie jest bez zarzutu, w trasie jak na 86 KM całkiem przyzwoicie, nie ma problemów z dogonieniem ciężarówki, wyprzedza się bez obaw i strachu. Silnik nie zużywa praktycznie oleju ani innych płynów eksploatacyjnych.
~Krzysiek
Hatchback 5d 1.3D 95KM 70kW
Nie mam uwag do silnika, przy niskich prędkościach bardzo zrywny zapewniając dobrą dynamikę do prędkości ok 80km/h. Na zimno bardzo głośny, wibruje ale to normalne - po rozgrzaniu działa dobrze. Był to silnik którym najprzyjemniej mi się jeździło z oferowanych w tamtym czasie silników do Aveo.
~Balu
Hatchback 5d 1.4 100KM 74kW
Silnik 100 konny, wystarczający do tego samochodu, można ekonomicznie do 3000 rpm, albo żwawo powyżej. Elastyczny, od 50 można na piątce jechać..., Czy ekonomiczny to się dopiero przekonam po przejechaniu pierwszych 5000 km. Teraz spalanie średnie mam na poziomie 7,3 l/100km...- i nie jest źle.
~Happytom
Hatchback 5d 1.2 86KM 63kW
Pierwsze co rzuca się w uszy to cicha praca silnika; kultura pracy bez zarzutu. Widać że inżynierom zależało na dobrym wytłumieniu wnętrza. Decydując się na silnik 1.2 nie oczekiwałem cudów odnośnie przyspieszenia tak więc nie odejmuje za to oceny- do sprawnego poruszania się w zupełności wystarczy.
~conductornine
Hatchback 5d 1.3D 75KM 55kW
Mógłbym ocenić wyżej, ale jednak ten silniczek jest głośny jak zimny i na wyższych obrotach, elastyczny i żwawy ale jak złapie turbina, na niskich obrotach dramatycznie senny. Jednak sprawnie wykonuje swoją pracę w mieście i na autostradzie, zachwyca oszczędnością, średnia 5,6l.
~Justyna
Hatchback 5d 1.3D 75KM 55kW
Dotychczas same plusy. Tylko 75 KM, ale wrażenie mocy (od samego dołu!) większe niż np. w benzynowej Toyocie 1.8. Przyspiesza cicho, jedynie dużych prędkościach autostradowych przydałoby się więcej mocy- wtedy do Forestera 2,5 XT mu daleko..
~sebastian
Hatchback 5d 1.6 115KM 85kW
Dynamika jest bardzo dobra, silnik lubi wkręcać się na obroty daje wtedy naprawdę dużo frajdy, lecz niestety okupione wyższym zużyciem paliwa. Biegi można zmieniać już przy 2tys obrotów i silnik się nie zadusi nawet z kompletem osób w samochodzie.