Lista ocen Chevrolet Aveo T300 (39) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 24 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mirek
Sedan 1.3D 95KM 70kW
Tutaj mogłoby być lepiej. Ogólnie zawieszenie pracuje całkiem dobrze, jednakże trzeba uważać na śliskiej nawierzchni - występuje duża nadsterowność i nawet przy małych prędkościach można zrobić sobie kuku. Niestety nasze polskie drogi nie są przyjazne dla zawieszenia. Wg mnie konieczność wymiany elementów zawieszenia nie wynika z jego konstrukcji, a właśnie z dziurawych dróg. Całe szczęście do tej pory (a przebyty dystans mam już spory) nie...
~Krzysiek
Hatchback 5d 1.3D 95KM 70kW
Moim zdaniem najsłabszy element. Mając porównanie do wielu innych aut podobnego segmentu, zawieszenie przednie jest bardzo słabej jakości. Kilkukrotnie wymieniane były łączniki stabilizatorów, oba wahacze (jeden dwukrotnie) i inne elementy. Tutaj zawsze jest coś do zrobienia. Auto jednak jeździ głównie w mieście (50% przebiegu), czasem poza miastem (40%) i wjeżdża na drogi nieutwardzone (ok. 10% przebiegu).
~PK
Sedan 1.2 86KM 63kW
Układ jezdny pozytywnie mnie zaskoczył, szczególnie zawieszenie. Pracuje cicho, a jednocześnie zapewnia wysoki komfort jazdy. Auto pewnie trzyma się drogi. Po przesiadce ze starego samochodu brakowało mi wyczucia w kierownicy kontaktu kół przednich z nawierzchnią. \"Problem ten\" po kilku tygodniach jazdy samochodem całkowicie mija.
~Daniel T
Hatchback 5d 1.2 86KM 63kW
Do dzisiaj wydawało mi sie ok, jednakże po 2600 km po dziwnych odgłosach z przodu auta udałem sie do serwisu, gdzie okazało się iż jest to wina łącznika stabilizatora, ktory po 2600 km nadaje sie do wymiany!!! Pytanie czy jest to przypadek, czy podobne dziwne usterki nieadekwatne do wieku i użytkowania auta będą pojawiać sie częściej - daje to do myślenia.
~Incognito
Hatchback 5d 1.4 100KM 74kW
Świetny kompromis pomiędzy komfortem, a precyzją prowadzenia. Naprawdę. Miałem sporo aut, od Escorta począwszy, przez Octavię II, a na obecnym Sceniku III skończywszy i powiem szczerze, że naprawdę dobrze się to auto prowadzi. Dobre czucie drogi, dobrze dobrana siła wspomagania, dobrze wiadomo gdzie są koła...
~Balu
Hatchback 5d 1.4 100KM 74kW
Fajne autko, dość sztywne, ale pewne w prowadzeniu. Nie ma problemu przy żadnej prędkości, nie kładzie się w zakrętach. Niestety przy przejeżdżaniu przez progi zwalniające to uczucie jazdy taczką... Żeby nie być gołosłownym to powiem, że ze względu na wykonywany zawód jeżdżę wieloma samochodami z wypożyczalni...
~ŁukaszK
Hatchback 5d 1.3D 95KM 70kW
Samochód prowadzi się pewnie i bezpiecznie, szczególnie na 17 calowych kołach, które używam w lecie. Auto jedzie stabilnie nawet przy maksymalnych prędkościach rzędu 180-185 km/h. Całość ma dość nadsterowną charakterystykę.
~mariobros
Hatchback 5d 1.4 100KM 74kW
Jest dobrze. Na tyle komfortowo, ze zeby nie bola i na tyle sztywno, ze sie fajnie sklada w zakrety. Zawieszenie przcuje zaskakujaco cicho. Do jazdy typowo miejskiej przydalaby sie nieco wieksza zwrotnosc / promien skretu.
~pezet
Sedan 1.4 100KM 74kW
Nadwozie jest dość wysokie i lekko się przechyla na zakrętach ale twarde zawieszenie ratuje sytuację. Bez wątpienia ESP przyda się w tym aucie nie jeden raz bo tył potrafi dziwnie zawinąć w końcówce zakrętu.
~Paweł K
Hatchback 5d 1.2 86KM 63kW
kontrola trakcji , doskonałe rozłożenia siły ciezkosci , wpomaganie komputerowe przy poslizgach i naglych hamowaniach . JESTEM PEWNY ,ZE JA I RODZINA JESTEŚMY BEZPIECZNI :)