Lista ocen Chevrolet Aveo T300 Sedan (15) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 12 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Mirek
Sedan 1.3D 95KM 70kW
Tutaj zgodzę się z innymi opiniami, że skrzynia pracuje mało precyzyjnie, jednakże nie stanowi to większego problemu. Nie zdarzył mi się problem z wyborem biegu etc. Auto bardzo dobrze zachowuje się podczas jazdy na półsprzęgle - wykonując manewry, nawet w nierównym terenie, nie trzeba używać pedału przyspieszenia. A że 95% kierowców nie potrafi jeździć na półsprzęgle i pali sprzęgło, to już inna sprawa.
~pezet
Sedan 1.4 100KM 74kW
W piątek odebrałem z salonu a w poniedziałek zaczęła wyskakiwać piątka....następnie dodatkowo we wtorek po wrzuceniu wstecznego samochód jedzie do przodu zamiast do tyłu i z pewnością nie jest to wina złego wrzucania biegu przeze mnie jak próbowano mi to zasugerować w serwisie. Efekt, samochód na lawecie do salonu pojechał!...
~bzyko
Sedan 1.6 115KM 85kW
Automat 6-cio biegowy. Wymaga przyzwyczajenia, ale jest bardzo komfortowa (zmiany biegow ledwie zauwazalne). Drazni tylko funkcja \'RESTORE\' w tempomacie - gdy auto ma za zadanie przywrocic predkosc powiedzmy z 70km/h do 120km/h robi reduckcje o 2 biegi i utrzymuje ~5000-6000 obr/min.
~asinus
Sedan 1.4 100KM 74kW
Biegi wchodzą bez problemów ale zbyt krótkie szybkości na poszczególnych biegach. W zasadzie już przy szybkości ok 60 km/h domaga się aby wrzucić piątkę i potem już tylko można nią operować, co powoduje, że nie ma się zbyt zbyt wielu argumentów jeśli idzie o przyspieszenie na trasie.
~tomow
Sedan 1.2 86KM 63kW
Dynamiczna. Ciekawy jest elektryczny układ wskazujący na zmianę biegu. Elastyczny 5 bieg, choć problemem jest jazda pod górkę na wysokim biegu, daje jednak radę. Co więcej, jest moc na trzecim biegu. Można wyprzedzić szereg rajdowców w większych samochodach
~tomow
Sedan 1.2 86KM 63kW
Ułatwia, a nie utrudnia jazdę, jak to jest w przypadku wielu samochodów utrudnia. Doskonała "czwórka". Większość jakiejkolwiek trasy pokonuje na najwyższym biegu, bo jest on bardzo elastyczny.
~LaoZ
Sedan 1.4 100KM 74kW
Zero problemów ze skrzynią biegów. 5 biegów utrzymuje auto w bardzo sportowej kondycji, chociaż z założenia takim nie jest.
~PK
Sedan 1.2 86KM 63kW
Skrzynia biegów chodzi lekko. Nie ma najmniejszego problemu ze zmianą przełożeń.
~petr
Sedan 1.2 70KM 51kW
nie stwierdziłem problemów, biegi chodzą poprawnie i bez zgrzytów
~Maro
Sedan 1.2 86KM 63kW
Mogła by być troszkę elastycniejsza- jedyny element do poprawy.
Chevrolet Aveo T300 Sedan