Ocena kierowcy - Chevrolet Aveo T300 Sedan

tomow, 10 lat temu
Rok produkcji 2013
Chevrolet Aveo T300 Sedan 1.2 86KM 63kW od 2011 - Oceń swoje auto
Inne : Wykonanie wnętrza
Samochód odbiega od standardu, który był do tej pory udziałem Chevroleta. To pierwszy samochód, który absolutnie mnie zaczarował. Wcześniej byłem przekonany do zakupu samochodu używanego. Chevy wszystko zmienił. Miałem tylko sprawdzić cenę...
Mała, ale zwinna jednostka. Wybitnie cicha i jedynym minusem jest potrzeba wzmocnienia jej przy ruszaniu. Na razie nie żałuję, że nie mam większej jednostki.
Dynamiczna. Ciekawy jest elektryczny układ wskazujący na zmianę biegu. Elastyczny 5 bieg, choć problemem jest jazda pod górkę na wysokim biegu, daje jednak radę. Co więcej, jest moc na trzecim biegu. Można wyprzedzić szereg rajdowców w większych samochodach
Twardo, przy samej ziemi. Czuć, że koła jadą. Przyczepność na wysokim poziomie. Hamowanie natychmiastowe!
Byłem zaskoczony negatywnymi opiniami na temat szerokiej belki. Nic takiego nie ma miejsca. Pomagają duże lusterka i gigantyczna tylna szyba. Tradycyjnie nie widzieć końca maski, ale nie rodzi to większych problemów w trakcie parkowania.
Wszystko w zasięgu ręki, bez zbędnych przycisków. Układ przycisków na kierownicy wygodny, łatwo operować komputerem pokładowym. Mały minusik to brak oświetlenia przy przyciskach szyb
Na razie jest super. Szyby odparowują w sekundę. Klimatyzacja chłodzi super (choć nie jest autyomatcyzna). Niczego nie brakuje.
Nie wiem czego w tej klasie można by jeszcze chcieć więcej. Jest naprawdę dużo miejsca z przodu. Wydaje się, że to nie jest samochód dla 5 osób, ale który dziś jest...
Jedna z najlepszych stron samochodu. W środku nie słychać nic. Wcześniej byłem przyzwyczajony do poważnego ryku jednostki napędowej w kilkunastoletniej Hondzie
Obawiam się troszeczkę tego. Standardowo wskazuje się na niskie zużycie. Ciekawe co będzie przy trochę bardziej dynamicznej jeździe. Czekam na dotarcie układów.
Nie znalazłem innego samochodu w tak dobrej cenie w stosunku do bezpieczeństwa, wyposażenia i jakości wykonania
Nie zawiódł!
Zbyt wcześnie na to... Jak na razie 5.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 86KM 63kW [l/100km]

5,9