Lista ocen Chevrolet Captiva II (36) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 10 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~dentysta
SUV 2.2D 184KM 135kW
No cóż wybrałem skrzynię ręczną z dwóch powodów mniejsze spalanie w mieście o około 1,5-2 litry i lepsze osiągi auta. Testowałem również Automat i jeżeli komuś nie przeszkadza spalanie o 2 litry większe oraz nieco gorsze osiągi to szczerze polecam automat, uważam że jest super jest 6 biegowy plynnie zmienia biegi. Odnośnie skrzyni ręcznej - jak każda wymaga przyzwyczajenia i wyczucia. Biegi wchodzą tyle mogę powiedzieć.
~FILIPB@FILMA.COM.PL
SUV 2.2D 184KM 135kW
TROCHE ZA KROTKA JEDYNKA ALE JAK ROZMAWIAM ZE ZNAJOMYM CO MA ALFE I 6 BIEGOW TAM TAK SAMO WIDAC 6 BIEGOWE TAK MAJA. TRZEBA SIE DO JEDYNKI TROSZKE PRZYZWYCZAIC ALE WYZSZE BIEGI SUPER NORMALNIE NA TRASIE NAWET Z MALA PREDKOSCIA CZESTO JEZDZE NA 6 ZASLUGA BARDZO ELASTYCZNEGO SILNIKA. JADAC SPOKOJNIE 90-110KM/H NA 6 BIEGU MAMY OBROTY ZEDU 1500-1900 WIEC SUPER. NO I NA 6 BIEGU JUZ OD 85 JEDZIE IDEALNIE I DYNAMICZNIE.
~Zona_77
SUV Facelifting 2.0 D 163KM 120kW
Rozsypała się po 43000 km. Praktycznie nowy samochód, mimo rocznika 2013 nie wyjeżdżony. Serwisowany reglarnie w Domcar w Poznaniu (oryginalny serwis Chevroletta). Po ostatniej awarii uznali, że nie dadzą zniżki na naprawę, chociaż to Chevrolette powinien pokryć całe koszty tej naprawy. Tak poważna usterka nie powinna mieć miejsca po 43000! km
~Darek narciarz
SUV 2.2D 184KM 135kW
Automat bardzo aksamitnie zmienia biegi,na początku myślałem,że to 2-sprzęgłówka.Z testowanych tylko Tiguan z DSG był porównywalny.Zawiódł mnie automat CRV 5-biegów duży hałas,reszta porównywalna,a CX-5 benzyna przereklamowana dość szybka ale brak mocy powoduje duży hałas.Tryb eco w Captiwie \"mulasty\" oszczędność na tym trybie ok.1l na 100km.
~yanekoktagon
SUV 2.2D 184KM 135kW
skrzynia biegów pracuje bez zarzutu , auto to nie zachęca do sportowej jazdy ze wzgledu na swoje gabaryty a przy spokojniej jezdzie skrzynia działa niezauważalnie.do tego świadomość że jest to prosta przekładnia z którą nie zdarzają się problemy działa relaksująco.
~Marcin
SUV 2.2D 184KM 135kW
Skrzynia automat należy się do niej przyzwyczaić. W mieście świetnie, w trasie troszkę gorzej ale kwestia przyzwyczajenia i wyczucia w wyprzedzaniu samochodów. W trasie bardziej preferuje sekwencje, większa pewność wyprzedzenia na naszych drogach.
~Error404PL
SUV Facelifting 2.2D 184KM 135kW
Automat posiada opcje ECO ale jazda na tej opcji to męka nie przyjemność auto jest zamulone a specjalnie różnicy w spalaniu nie widzę. Sama skrzynie pracuje plynnie jednak czasami drażni mnie moment zmiany biegów (mało intuicyjna)
~komar501
SUV 2.2D 184KM 135kW
Automat 6 biegów, jedynka wchodzi nieraz z lekkim opóźnieniem, ale potem jest ok, redukcja podczas wyprzedzania bez zastrzeżeń. Nie wyobrażam sobie manuala w tym aucie, automat pasuje idealnie.
~mani
SUV 2.2D 184KM 135kW
Tak jak już pisałem, jedyna krótka, ale już się przyzwyczaiłem, dwójka ciężko wchodziła, ale też już opanowałem sprawę, z 6stym biegiem jednak nie ma problemu jak pisałem wczesniej
~mani
SUV 2.2D 184KM 135kW
dwójka trochę ciężko wchodzi, ale to normalne w większości SUV-ów. 6sta też różnie wchodzi, ale można się przyzwyczaić. Jedynka krótka, ale to SUV, wiec chodzi o przekazanie mocy.