Lista ocen Chevrolet Captiva II SUV (29) - Silnik

Na liście zabraknie 8 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Darek
SUV 2.4 DOHC 167KM 123kW
Samochód znakomicie radzi sobie w terenie i na śniegu. Odbyłem kilka jazd próbnych różnymi, znacznie droższymi SUV-ami ale żaden z nich nie dorównywał Captivi możliwościami terenowymi, jezdnymi i wyciszeniem, a o komforcie jazdy nie wspomnę. Autko posiada niestety parę wad. Po pierwsze ekonomiczność a właściwie paliwożerność 12l/100 to niezły wynik przy normalnej jeździe. Po drugie zwrotność - duży promień skrętu przeszkadza w manewrach....
~mani
SUV 2.2D 184KM 135kW
Silnik to coś pięknego w tym aucie, jak trzeba to ciągnie, jak trzeba, to jedzie się oszczędnie. Moc i przyspieszenie piękne, wcześniej jeździłem Grand Vitarą, ale Chevrolet wymiata:) Porównywałem parę samochodów, Peugeot 4007, Subaru i Chevroleta, jeździłem też nową Mazdą CX5, ale w benzynie nie ma rewelacji. Chevrolet wypadł najlepiej, nie dość, ze cenowo, to i materiały też dobrej jakości, pod względem zastosowanych materiałów Mazda tylko...
~dentysta
SUV 2.2D 184KM 135kW
Silnik uważam za naprawdę doskonałą jednostkę uzyskuje bardzo wysoki moment obrotowy już przy niskich obrotach 400NM - wciska w fotel, przyśpieszanie sprawia naprawdę dużą przyjemność. Silnik albo jest cichy albo jest tak dobre wyciszenie auta, na wolnych obrotach jest on nie słyszalny to nie żart, Jest to chyba najlepsza jednostka do tego samochodu.
~ahd
SUV 2.4 DOHC 167KM 123kW
Po 150 konnym passacie, nie ma się czego czepiać. Brakuje tylko trochę turbiny, ale i tak przyzwoicie rozpędza 2T SUV\'a. Moje obawy były największe przed zakupem właśnie jeżeli chodzi o silnik - żaden z dealerów na Śląsku nie posiada tego samochodu do jazd testowych. Byłem wręcz załamany, a tu bardzo miła niespodzianka - silnik rewela.
~FILIPB@FILMA.COM.PL
SUV 2.2D 184KM 135kW
PRACA SILNIKA REWELACJA BARDZO CICHY !!! PRAKTYCZNIE BEZGLOSNY I PO ODPALENIU I W JEZDZIE DO NAWET 140KM/H POROWNUJAC Z POPRZEDNIA CAPTIVA NIEBO A ZIEMIA TAMTEN JAK NORMALNY DIESEL TEGO PASAZEROWIE NIE ODRUZNIAJA OD BENZYNOWEGO. A OSIAGI BAJKA DUZA MOC PIEKNA ELASTYCZNOSC NORMALNA JAZDA BEZ PROBLEMOW NA OBR TYPU 1500
~yanekoktagon
SUV 2.2D 184KM 135kW
bardzo mocny turbo diesel, spory zapas mocy, silnik jedynie zimny nieco jest głośny ale dość szybko się wycisza po nagrzaniu, ekonomika...cóż jak inni pisali trasa około 7 ltr ,miasto (warszawa) koło 10 ale...automatyczna skrzynia biegów, napęd na 4 koła i blisko 2 tony wagi pojazdu.
~Dawid
SUV 2.2D 184KM 135kW
Pieknie mruczy, jakby mial 5 albo 6 cylindrow. Odpala od pierwszego przekrecania rozrusznika. Bardzo dynamicznie napedza te kolosalne auto i co najwazniejsze znakomicie radzi sobie na autostradzie. Silnik na lancuchu wiec mozna powiedziec ze bezopslugowy
~Darek narciarz
SUV 2.2D 184KM 135kW
Silnik jest bardzo cichy w kabinie prawie niesłyszalny,nie brakuje mu mocy,wewnątrz samochodu nie odczuwa się drgań,jest też elastyczny,niczym nie ustępuje dieslom,które testowaliśmy(RAV4,CRV,SPORTAGE,4007,TIGUAN),a powiedziałbym,że je nawet przewyższa .
~luke
SUV 2.4 DOHC 167KM 123kW
Trochę rozczarowuje... Cichy, ale bez redukcji wyprzedzanie jest mocno ryzykowne. Lubi wysokie obroty- typowy azjata...Moja ocena może być zaburzona turbo benzyną 210KM którą też jeżdżę oraz 1.9 TDI 143 KM którym wcześniej jeździłem.
Dziennik kosztów dla Chevrolet Captiva II SUV
12,4
~mani
SUV 2.2D 184KM 135kW
Pracował i pracuje dalej rewelacyjnie. Spalanie takie jak było wcześniej, więc jest potwierdzone. Przy przyspieszaniu pokazuje pazurki, zdziwienie kierowców podczas wyprzedzania bezcenne
Chevrolet Captiva II SUV