Lista ocen Chevrolet Cruze Hatchback 5d (36) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 30 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tomek L.
Hatchback 5d 2.0 VCDI 16V DOHC 163KM 120kW
Wentylacja i ogrzewanie działają skutecznie. Jadąc w lipcu do Grecji, przy +37 C na zewnątrz, klima chodziła na niskich obrotach a mimo to była bardzo wydajna. Ogrzewanie zimą jest również bardzo wydajne. Samochód błyskawicznie się nagrzewa. Pasażerowie z tyłu mają swoje nawiewy ale tylko na nogi i nie mogą nimi regulować. Elektryczne odmrażanie tylnej szyby i lusterek bocznych to standard. Fajną rzeczą jest odmrażanie szyby przedniej. Po...
~Michał
Hatchback 5d 1.6 16V DOHC 124KM 91kW
klimy puki co nie używałem, natomiast ogrzewanie rewelacyjne. Ogromnym minusem jest dość spore parowanie szyb. I tutaj uwaga! przy ustawieniu na nogi i szybę ciężko odparować szyby.. natomiast przy ustawieniu tylko na szybę odparowanie jest niemalże natychmiastowe jest tylko jedno wielkie ALE. przy ustawieniu nadmuchu tylko na przednią szybę automatycznie załącza się klima, nie zapala się żadna informacja o tym... i nie mamy możliwości...
~pawelwaw84
Hatchback 5d 1.4T DOHC 140KM 103kW
Tutaj nie jest idealnie. Szyby potrafią parować przy niskich temperaturach nawet przy włączonej klimatyzacji, jeśli wejdą co najmniej 2 osoby w mokrych ubraniach. W Volvo tak nie miałem. Jeśli chodzi natomiast o chłodzenie i grzanie nie mam większych uwag, chociaż w zimie mam wrażenie, że w trasie trudno wybrać optymalną temperaturę i zapomnieć o jej ustawieniu. Przy 20,0 stopniach po pewnym czasie robi mi się za chłodno, a przy 20,5 po czasie...
~Mirosław
Hatchback 5d 2.0 VCDI 16V DOHC 163KM 120kW
Nie ma problemów z szybkim nagrzaniem lub schłodzeniem kabiny. Brakuje nawiewów w konsoli centralnej dla pasażerów z tyłu. Są tylko na stopy pod fotelami przednimi. W deszczowe i chłodne dni lepiej jeździć z załączoną klimatyzacją i ogrzewaniem bo szyby od wewnątrz mogą parować. Należy pamiętać o corocznej wymianie filtra kabiniwego.
~LubieSzpinak
Hatchback 5d 2.0 VCDI 16V DOHC 163KM 120kW
Ogrzewanie szczególnie w wersji z podgrzewanymi fotelami jest na bardzo dobrym poziomie. Również odparowywanie przedniej szyby jest błyskawiczne poprzez automatyczne włączenie klimatyzacji. Klimatyzacja w upałach rzędu 35 stopni również daje radę i nie ma problemu z szybkim ostudzeniem wnętrza samochodu.
~Rob
Hatchback 5d 1.4T DOHC 140KM 103kW
Tu dałbym 3.5, klimatyzacja mniej wydajna niż u konkurentów ( ja miałem manualną). Przy deszczu zawsze trzeba było ustawić na ,, odmglenie"( przepraszam mogłem tą pozycje nie fachowo nazwać auta nie mam już ponad rok) a to powodowało większe zużycie paliwa jak przy klinie.
~Rob
~Rednay
Hatchback 5d 1.8 16V DOHC 141KM 104kW
Dość głośny nawiew na pierwszym poziomie. Ale za to bardzo wydajny. Zimą bardzo szybko się nagrzewa, poprzednio miałem Megankę z 2009 i dopiero po 15min grzała tak jak Cruz po 5min. A podgrzewna fotele, to jest to, na "3" można sobie ugrilować t..k.
~DrMASH
Hatchback 5d 1.7D 130KM 96kW
Rewelacja, nagrzewa się szybko i po pewnym czasie w środku panują warunki jak w piecu. Klima chłodzi jak należy, wiatrak dmucha jak wichura i nie uważam by była jakaś bardziej głośna niż w innych samochodach.

Usterki Chevrolet Cruze

Chevrolet Cruze – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~tomek
Hatchback 5d 2.0 VCDI 16V DOHC 163KM 120kW
wentylacjia cieniutko paruje mi ciagle przednia szyba tylko ful nawiew na szybe załatwia sprawe,lecz po chwili znów zaparowana szyba i tak sie bawie przyciskiem,za to klima super daje rade nawet przy +35
Chevrolet Cruze Hatchback 5d