Ocena kierowcy - Chevrolet Cruze Hatchback 5d

Janusz, 10 lat temu
Silnik 1.4T DOHC 140KM 103kW
Rok produkcji 2013
Chevrolet Cruze Hatchback 5d 1.4T DOHC 140KM 103kW 2013-2014 - Oceń swoje auto
Musze dodac, że nie należe do tych zbyt szybko ulegaja ekscytacji
Wszystko bez zarzutu. Ma dobry moment obrotowy łapie przy ok 1800 wiec prowadzi sie fajnie. Jednak ostatnio kiedy jechałem za dieslem cruzem o podobnje mocy to pod górę na autostradzie był słabszy
6 biegowa.
Wydaje mi sie, choć nie mam dużego doświadcznie ze bardzo dobrze trzyma się drogi. Nigdy nie widziłem, nalezy dodtac jednak ze dioda jest przy gałce zmiany biegów, włączania system ESP. Nie wiem czy to dobrze czy zle :)
Tak, to w porówaniu z Fordem Focusem znacząca różnica, na gorsze. Lepsze lusterka boczne ale widok po bokach z przodu, kiepski zasłaniają słupki a nawet siedzenia pasażerów.
Oczywście, ze spalanie nie ma nic wspólnego z tym co pisza o tym w ksiażkach serwisowych. Mówia, ze jeżdże dynamiacznie ale nie szybko. Teraz widząc ciągle chwilowe spalanie uczę sie jeździć ekonomicznie :) Nigdy ani w mieście ani na trasie nie przekroczył 9,5. Jak jade autostarda do 140 to jakies 8,0 jal 160 to do 10, tak było do tej pory. Trzeba dodać , że auto nie ma roku. Niedawno wróciłem z wakacji z południa europy. Jadąc autostradą do 130 osiągnałem 6,3, natomiast jadąc do 150 palił 7,0. uwązam to za bardzo dobry wynik. W mieście ucze sie nie szarpac wiec teraz mam do 8. Nie jest źle jak na ten silnik. Moze jeszcze toche spadnie jak sie nim torche pojeździ

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4T DOHC 140KM 103kW [l/100km]

7,4