Ocena kierowcy - Chevrolet Cruze Hatchback 5d

DrMASH, 10 lat temu
Silnik 1.7D 130KM 96kW
Rok produkcji 2012
Chevrolet Cruze Hatchback 5d 1.7D  130KM 96kW 2012-2014 - Oceń swoje auto
Inne : Prawie wszystkie elementy pochodzą z Opala Astry, silnik ma napis ECOTEC. Nawet kierownica jest ta sama co w Oplu. Jest tylko kilka różnic, z korzyścią dla Cruza: 1) większy bagażnik niż w Astrze i Golfie, 2) jest od nich bezpieczniejszy (wg Euro NCAP) Niektórzy użytkownicy twierdzą że Cruz ma zbyt małe osłony przeciwsłoneczne. Pragnę zauważyć że dokładnie takie same osłony są w Astrze i jakoś w tym samochodzie nie są "zbyt małe". Po zakupieniu Cruza, wszyscy moi znajomi którzy oglądali ten samochód (a są właścicielami np. najnowsze Mondeo kombi, Golf RS, Tiguan, Amarok, A4 B7, Passat, Insignia, Captiva czy Mokka) byli bardzo pozytywnie zaskoczeni tym samochodem (wykonaniem i jazdą). Myślę, że w Polsce jest mała świadomość tej marki, ale podobnie było ze Skodą, Kiią czy Hyundaiem.
Świetne auto w bardzo rozsądnej cenie. Auto ma 3 lata gwarancji oraz 3 lata Chevrolet Assistance (taka gwarancja mobilności), czyli przez 3 lata nic mnie nie obchodzi, nawet jak złapię gumę.
Jest to ten sam silnik co w najnowszym Oplu Astra. Może mało kulturalny typ jak jest zimny, ale przy spokojnej jeździe (zgodnej z przepisami) pali wg danych fabrycznych.
6 biegów, precyzyjna i fajnie zestopniowana. Ta sama skrzynia biegów co w Astrze.
Twarde w sam raz, fajnie się prowadzi. Nie mam zastrzeżeń.
Trochę przeszkadzają szerokie słupki.
Bez zastrzeżeń, wszystko jest na miejscu, pod ręką. Niektórzy narzekają na nisko umieszczone pokrętło ogrzewania i zahaczanie o nie kolanem. Ja nie mam takich problemów i uważam że jest to czepianie się na siłę.
Rewelacja, nagrzewa się szybko i po pewnym czasie w środku panują warunki jak w piecu. Klima chłodzi jak należy, wiatrak dmucha jak wichura i nie uważam by była jakaś bardziej głośna niż w innych samochodach.
Mam 4 osobową rodzinę i psa i się mieścimy.
Jak silnik jest zimny to słychać, że to Diesel. Może faktycznie zawieszenie jest trochę, ale podkreślam trochę głośniejsze niż w innych samochodach, ale nie rwałbym z tego powodu szat. Na początku faktycznie stukało coś w amortyzatorach przednich, ale pojechałem do serwisu (dobrze jest jechać przy przebiegu 4000 - 4500 km) i bez słowa sprzeciwu wymieniono je na nowe. Operacja trwała jakieś 3 godziny. Teraz wszystko jest super, nic nie stuka.
Przy spokojnej jeździe, takiej zgodnej z przepisami, pali wg danych fabrycznych. Na trasie Nowy Targ - Kraków pali mi 4 litry. W mieście 5 -5.3. Obecnie mam takie odczucie, że jak samochód spali mi więcej niż 5 litrów to, że pali dużo.
Samochód kupiłem we wrześniu 2013 roku, ale był to model z 2012. Okazało się że diler otrzymał 10 samochodów, które nie sprzedały się w Finlandii i zostały przekierowane do Polski przez GM. Auto w wersji LT+ oraz dodatkowe wyposażenie na Skandynawię tj. np. podgrzewane fotele (i coś tam jeszcze, ale nie pamiętam co) ostatecznie kupiłem za 55 tys. Jego wyjściowa cena z aktualnego rocznika była 74 390 zł. Uważam więc, że jak na 130 konnego Diesla w prawie full wyposażeniu to cena nie była zbyt wygórowana.
brak
brak