Lista ocen Chevrolet Cruze Kombi (13) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 10 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~qualaleppa
Kombi 2.0 VCDI 16V DOHC 163KM 120kW
Nie mam orientacji co do kosztów serwisu, na razie sama eksploatacja. Póki co tak sobie. Oczyszczanie filtra DPF włącza się co 200-300km (!). Nie zawsze jest dokończone, bo czesto nie wiem, że nawet się odbywa. Spalanie wtedy wzrasta o 100-150% i trwa to różnie. Czasami kilka minu, a czasami dwa dni, bo cykl jest przerywany. Porażka jest to, że auto w żaden sposób nie sygnalizuje, że proces spalania sadzy właśnie trwa. Jak się uszkodzi filtr,...
~Łukasz11
Kombi 1.4T DOHC 140KM 103kW
No i dotarliśmy do najmniej przez chyba wszystkich lubianej części związanej z użytkowaniem naszych ulubieńców - spalanie. No cóż coś za coś. Jeżeli ktoś umie posługiwać się pedałem gazu w sposób subtelny i należy do miłośników eko-drive'ingu to to auto mu się spodoba. Jeżeli nie traktujemy pedału gazu zbyt brutalnie auto odwdzięczy się (sam nie wierzyłem) ok. 8l/100 km w mieście. myślę, że to całkiem niezły wynik jeżeli weźmiemy pod uwagę, że...
~CyberVampir
Kombi 1.8 16V DOHC 141KM 104kW
Cóż... firma mogłaby popracować nad doborem do swoich aut opon o bardziej popularnych rozmiarach. Opony 215/50/17 - lato, jak też 205/60/16 są droższe niż podobne, o rozmiarze chociażby 205/55/16, co podwyższa koszty zakupu opon. To jest dla mnie duży minus. Poza tym auto jest dość proste konstrukcyjnie więc nie powinno być drogie w eksploatacji. Myśleż, że do 1,8 ecotec nie powinno zabraknąć części. Silnik ten jest przecież również w Vectrze,...
~Patrick
Kombi 1.4T DOHC 140KM 103kW
Ceny zakupu są bardzo akceptowalne za to co auto oferuje. Wyposażenie, rocznik, przebieg, miejsce bagażowe, wszystko to ciężko znaleźć w innym aucie za podobną cenę. Wszystkie cześci pochodzą od Opla Astry J więc nie są one drogie w serwisowaniu a dostęp do nich jest bardzo łatwy. Jedynie w razie stłuczki może być z czasem problem bo auto nie jest już produkowane, a marka wycofana z Polski przez co może być ciężko z częściami.
~meczek
Kombi 1.4T DOHC 140KM 103kW
Jak na tak spory samochód spalanie na przyzwoitym poziomie. Jestem przed 1-wszym serwisem gwarancyjnym, koszt 450 zł z olejem i filtrami to chyba nie dużo. Zobaczymy co będzie za parę lat. Silnik, zawieszenie i wiele innych elementów pochodzi z Opla Astry J więc przypuszczam, że częsci nie będą drogie.
~Leszek - ZS KRK
Kombi 1.6 16V DOHC 124KM 91kW
Spalanie wg mnie wysokie i to jedyna wada (11l miasto, 7,5l trasa). Części i serwis tanie, acz nie miałem jeszcze okazji intensywnie korzystać - auto mechanicznie niemal nowe.
~kenet
Kombi 1.8 16V DOHC 141KM 104kW
Koszty utrzymania na rozsądnym poziomie instalacja gazowa już się zwróciła przegląd dopiero pierwszy przy 15000 tyś wyszedl w granicach 600zł
~Rafał
Kombi 1.4T DOHC 140KM 103kW
Wszystko zależy jaką kto ma nogę. Samochód potrafi wypić i okolo 9l/100km ale i potrafi spalić okolo 6.5l/ 100km przy spokojnej jeździe w trasie.
~Lukasz
Kombi 1.6 16V DOHC 124KM 91kW
Mam nadzieją, że się będzie dobrze. Za krótko mam auto żeby coś rzetelnego napisać. Jest na dotarciu, więc więcej bierze - i tak nie jest źle

Usterki Chevrolet Cruze

Chevrolet Cruze – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~osa_twist
Kombi 1.4T DOHC 140KM 103kW
Spalania bez szału. 10l. w mieście 7.5l na trasie. Można wybaczyć z racji dynamicznego silnika. Raz wymieniane lampy przednie
Chevrolet Cruze Kombi