Lista ocen Chevrolet Cruze Kombi (16) - Silnik

Na liście zabraknie 7 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Łukasz11
Kombi 1.4T DOHC 140KM 103kW
Niedawno miałem okazję przetestować nowego Cruze'a w wersji kombi. Powiem tak: w porównaniu z wersją 1.8 jest rewelacyjnie. Tamten silnik mimo takiej samej mocy wydawał się ospały i nie przyspieszał tak jak "uturbiona" jednostka 1.4. Mimo małej pojemności silniczek rewelacyjnie radzi sobie z autem i to już od dolnego zakresu obrotów. Myślę, ze obecnie jest to chyba najlepszy wybór jeżeli chodzi o jednostkę napędową. Diesle ekolodzy zepsuli...
~osa_twist
Kombi 1.4T DOHC 140KM 103kW
Dobrze przyśpiesza. Nie ma większych problemów z wyprzedzaniem nawet przy 3 osobach w środku i pełnym bagażniku. Od 1,75tyś obrotów zaczyna pracować turbo i samochód przyśpiesza dokładnie tak jak chcemy, z kolei do 1,2 tyś się dusi. Także w mieście trzeba się przyzwyczaić do odpowiedniej zmiany biegów i najlepiej jechać 1,2-1,9 obrotów. Dwukrotna regeneracja turbiny i to w odstępie 3 tyś kilometrów. Koszt pierwszej 1,9 tyś drugiej 400zł (była...
~CyberVampir
Kombi 1.8 16V DOHC 141KM 104kW
1,8 141 km musi się ułożyć aby zacząć zadowalać użytkownika. Mimo dość sporego spalania i słabej dynamiki poniżej 3000 obrotów, uważam, że będzie na dłuższą metę spisywał się lepiej niż wszelkie TCe, TSI inne małe i wysilone kosiarki. Nie ma bowiem czułych na każdą anomalię elementów osprzętu jak turbo czy łańcuch rozrządu, który okazuje się najdelikatniejszym elementem współczesnych małych silniczków. Nie mam przy tym obawy przed tym, że po...
~Patrick
Kombi 1.4T DOHC 140KM 103kW
Bardzo dynamiczny, w miarę oszczędny, bardzo dobra kultura pracy. Jest on bezawaryjny i cieszy się dobrą opinią, tylko trzeba o niego dbać, regularna wymiana oleju najlepiej co 10 tyś km i warto nasłuchiwać czy nieciekawe dźwięki się jakieś nie pojawiają. Silnik cichutki i bardzo dynamiczny pomimo dość sporej masy samochodu. Silnik na łańcuszku rozrządu i posiada KZFR (koła zmiennych faz rozrządu
~qualaleppa
Kombi 2.0 VCDI 16V DOHC 163KM 120kW
To niewątpliwie największy atut tego auta, ale i tak daleki od ideału. Jeździłem kilkoma turbodieslami, wszystkie nieco słabsze od Cruza, a charakterystyka ich pracy sprawiała, że jazda nimi była nieco przyjemniejsza. Gigantyczna turbodziura w Cruzie sprawia, że wajchujemy dźwignią zmiany biegów jak w benzynie.
~meczek
Kombi 1.4T DOHC 140KM 103kW
Bardzo dynamiczny, elastyczny, cichy i jak na gabaryty pojazdu i osiągi niezbyt paliwożerny. Funkcja "auto stop" jak dla mnie zbyteczna i zrobiona na pokaz lub dla lepszych wyników dla spełnienia norm EURO. Oby podzespoły i elektronika potrzebna do tego systemu wytrzymały nawet kilkadziesiąt startów każdego dnia.
~ADAMG
Kombi 1.8 16V DOHC 141KM 104kW
Jest to mój pierwszy samochód z mocą powyżej 130KM i zawsze wydawało mi się, że mając na papierze taką moc będzie rwało asfalt. Niestety tak nie jest, ale na brak mocy nie mogę narzekać, kiedy trzeba, można mocno przycisnąć pedał gazu. Jest to niestety okupione dużym zużyciem paliwa. Dlatego "tylko dobrze" a nie doskonale ;)
~Rafał
Kombi 1.4T DOHC 140KM 103kW
Silnik 140 KM daje radę w tym samochodzie choć nie jest to jakiś mocarz - szczególnie w połączeniu ze skrzynią 6 biegową. Pracuje cicho i kulturalnie. Reaguje już od 1800 obrotów co w mieście sprawia frajdę. Na trasie moment i elastyczność tego silnika nie zmusza do częstego wachlowania skrzynią biegów.
~Leszek - ZS KRK
Kombi 1.6 16V DOHC 124KM 91kW
Dynamika 124 KM może nie jest na wyścigi, ale do miasta i na krótkie podmiejskie trasy w zupełności wystarcza. Nieco gorzej autostrady - tu już auto bez 6 biegu i to czuć (przy 110 km/h jest dobrze, a potem może nieco męczyć - poziom hałasu i obroty silnika).
Dziennik kosztów dla Chevrolet Cruze Kombi
9,3
9,2
~Marcin
Kombi 1.4T DOHC 140KM 103kW
140 KM jest wystarczające przy niedużym obciążeniu, aczkolwiek przy pełnym załadunku trochę brakuje mocy. Kultura pracy na przeciętnym poziomie. Plus za łańcuszek rozrządu oraz łatwość montażu instalacji LPG.
Chevrolet Cruze Kombi