Ocena kierowcy - Chevrolet Cruze Kombi

meczek, 10 lat temu
Silnik 1.4T DOHC 140KM 103kW
Rok produkcji 2012
Chevrolet Cruze Kombi 1.4T DOHC 140KM 103kW 2012-2014 - Oceń swoje auto
Jestem zadowolony z zakupu. Jak to zwykle bywa porównuje Cruza do mojego poprzedniego auta, które mimo sporego wieku było bardziej komfortowe, lepiej wyciszone i obszerniejsze na tylnej kanapie.
Bardzo dynamiczny, elastyczny, cichy i jak na gabaryty pojazdu i osiągi niezbyt paliwożerny. Funkcja "auto stop" jak dla mnie zbyteczna i zrobiona na pokaz lub dla lepszych wyników dla spełnienia norm EURO. Oby podzespoły i elektronika potrzebna do tego systemu wytrzymały nawet kilkadziesiąt startów każdego dnia.
Tutaj mam największe zastrzeżenia. W mieście się trzeba ostro "namachać". Skrzynia 6-biegowa, a jeśli chcemy jeździć oszczędnie to 6 trzeba wrzucić przy 80km/h to gwarantuje sporo pracy przy ruszaniu ze świateł. Przy tym biegi nie są "wybierane czysto". W tej kategorii minus dla Cruza.
Bardzo dobre właściwości jezdne mimo zawieszenia zależnego z tyłu. Autko świetnie się trzyma drogi, oczywiście to pewnie też zasługa seryjnie montowanych opon Continental. Na zimówkach Dębicy już nie jest tak kolorowo :)
Nie mam zastrzeże. Kamera cofania umila każdy manewr cofania czy też parkowania.
Przełączniki czytelne, multifunkcyjna kierownica regulowana w dwóch płaszczyznach, siedzenia regulowane w 3 płaszczyznach. Szału nie ma ale wszystko jest na swoim miejscu
Automatyczna klimatyzacja załatwia sprawę. Właściwie oprócz pokrętła temperatury rzadko coś ruszam, nie ma takiej potrzeby.
Z przodu komfortowo, z tyłu moim zdaniem mało miejsca. Mam wpięte 2 foteliki dzięcięce, mój pierwszy zakup to folie ochronne na przednie siedzenia.
Tutaj niestety porównywał będę Cruza z 12 letnią laguną w której mimo wszystko było dużo ciszej. Niestety jeżdżąc po nierównościach słychać wyraźnie hałasy i stuki od pracującego zawieszenia.
Jak na tak spory samochód spalanie na przyzwoitym poziomie. Jestem przed 1-wszym serwisem gwarancyjnym, koszt 450 zł z olejem i filtrami to chyba nie dużo. Zobaczymy co będzie za parę lat. Silnik, zawieszenie i wiele innych elementów pochodzi z Opla Astry J więc przypuszczam, że częsci nie będą drogie.
Przeglądałem wiele ofert i nie znalazłem lepszego samochodu typu kombi, tak dobrze wyposażonego w tak niskiej cenie.
Posiadam system "my link" (wbudowane radio, telefon, video, bluetooth). Irytuje fakt, że podczas rozmowy telefonicznej przez zestaw głośnomówiący, przy zgubieniu sygnału (częsty fakt podczas jazdy) system się zawiesza aż do restartu silnika. mam nadzieję, że update oprogramowania to zmieni.
Nie było

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4T DOHC 140KM 103kW [l/100km]