Lista ocen Chevrolet Cruze (78) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 88 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~derek37
Sedan 1.6 i 113KM 83kW
Stuki stuki i jeszcze raz stuki. Pierwsze co to serwis dokręca śruby w zawieszeniu,(...a świstak siedzi i zawija te sreberka...) Dokręca to co na wierzchu ale np.mocowanie górne samego tylnego amortyzatora w jarzmie to już nie bo wymaga to demontażu całego amorka z jarzmem. Tak więc serwis jest tylko z nazwy. Najlepiej zrobić to samemu. Na bruku stuki jak w dawnych autobusach tzw.\"ogórkach\".
~Janek
Hatchback 5d 1.4T DOHC 140KM 103kW
Pompa płynu chłodniczego przepuszczała płyn. Trzykrotne /!/ wizyty w autoryzowanym serwisie kończyły się wypowiedziami w rodzaju dawnego "ten typ tak ma". Przed bardzo długim wyjazdem w ostatniej chwili na własny koszt wymieniłem pompę i problem całkowicie zniknął. A mogło skończyć się poważna awarią z winy serwisu. Poza tym żadnych usterek.
~Patrick
Kombi 1.4T DOHC 140KM 103kW
W silniki 1.4 Turbo 140 km, rozrząd potrafi zaskoczyć przy dość niskim przebiegu, zawór evap powodujący drgania i dźwięk jak przy instalacji gazowej może być do wymiany, moga być do wymiany KZFR, trzeba dbać o turbo, skrzynię m32, wymieniać oleje, filtry a samochód odwdzięczy się bezawaryjnością bo na to zasługuje :)
~Rozczarowany Klient
Sedan 1.8 16V DOHC 141KM 104kW
Dla mnie najpoważniejszą usterką Cruzów jest stukanie w zawieszeniu przednim wg. producenta tak ma być (co najmniej dziwne podejście do zgłaszanego licznie problemu od zdenerwowanych użytkowników w stacjach ASO). A także nader często wymieniane styczniki otwierania klapy tylnej.
~Rob
Hatchback 5d 1.4T DOHC 140KM 103kW
O wiele bardziej mnie zirytowała usterka ogrzewania. Na forum można wyczytać, że niestety to się zdarza w tym modelu przy klimie manualnej. Mianowicie nie grzeje jedna strona - naprawa usterki to większości przypadków demontaż deski rozdzielczej.
~Rob
~Lukasz
Sedan 1.6 i 113KM 83kW
Te silniki mają wadę, że przy przebiegu ok. 115 - 130 tys. km należy wymienić uszczelkę chłodniczki oleju, co kosztuje około 500 złotych. Każdego to czeka niestety. Poza tym samochód jak i silnik bardzo dobry i praktycznie bezawaryjny.
~Bidon
Sedan 1.6 i 113KM 83kW
Zaczęło się od zapalonej kontrolki silnika, a skończyło się na dosyć dużej naprawie (wymiana zaworów, koła rozrządu). Martwi podejście ASO, które dopiero po 3 miesiącach zdiagnozowało problem. Niestety, ale po naprawie samochód jest jakby inny, gorszy.
~pawelwaw84
Hatchback 5d 1.4T DOHC 140KM 103kW
Zaczęła delikatnie przeciekać chłodnica wody. Zamiennik dobrej firmy wraz z robocizną to koszt około 700-800zł. Poza tym brak usterek. Ocena wysoka, gdyż usterka mogła wynikać z uderzenia kamienia, a nie z niskiej jakości części.

Usterki Chevrolet Cruze

Chevrolet Cruze – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Jaronek
Sedan 1.6 16V DOHC 124KM 91kW
Tutaj raz zapiekł mi się cylinder hamulca co niestety skończyło się wymianą i klocków i tarcz (tył), no i moim zdaniem trochę za szybko zaczęła się pocić maglownica (ok. 85 tys. wolałem nie ryzykować i oddałem do regeneracji)