Lista ocen Chevrolet Cruze (102) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 64 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~smarek
Sedan 2.0 VCDI 16V 150KM 110kW
Żadnych zastrzeżeń do skrzyni biegów, biegi mają krótkie skoki, wchodzą zdecydowanie i przyjemnie dla ręki, lewarek jest króki i gruby - bardzo fajnie (w Mitsubishi zdarzały się chrupnięcia 3-ki i ze wstecznym był problem). Również przełożenia są bardzo dobrze dobrane, i mimo że jest tylko 5 biegów, to w niczym to nie przeszkadza, a nawet lepiej, bo nie ma tyle \"wajchowania\". Jeśli chodzi o wyprzedzanie, to na 5-tce z 90km/h zbiera się...
~Rob
Hatchback 5d 1.4T DOHC 140KM 103kW
Mimo, że to M32 nie miałem żadnych z nią problemów. Biegi nie wchodziły super gładko ale o haczniu nie było mowy. Jedyny mały mankament to była...głośna. Było to słyszalne tylko na postoju, ewentualnie manewrowanie przy odsuniętej szybie czy w garażu podziemnym gdzie echo potęgowało wrażenie akustyczne. Niemniej efekt był taki jakbyśmy potrząsali wiadrem z gwoździami. Po 60 tys. zmieniłem olej i dolałem go ,,ileś" więcej niż zalecał producent...
~Rob
Hatchback 5d 1.4T DOHC 140KM 103kW
~Mirosław
Hatchback 5d 2.0 VCDI 16V DOHC 163KM 120kW
6 biegowa skrzynia spisuje się dobrze. Jedyne mankamenty to że na zimnym trochę ciężko wchodzi 1 i 2 bieg. Po rozgrzaniu się oleju w skrzyni jest wyśmienicie. Jedynka mogłaby być troszkę dłuższą bo w zasadzie to zaraz trzeba wkładać dwójkę. Można za to od razu ruszać z dwójki bo silnik jest tak mocny, że nie ma z tym problemów. Przez 6 lat użytkowania jedyną rzeczą którą musiałem zrobić to dołożyć trochę smaru teflonowego do mechanizmu lewarka.
~Patrick
Kombi 1.4T DOHC 140KM 103kW
Skrzynia jest w porządku, nie mam zastrzeżeń co do jej sposobu działania, biegu się wrzuca troszkę dalej aniżeli w Civic ufo gdzie tam były krótsze przełożenia, ale jakoś wolę pracę tej skrzyni w Cruze. Trzeba tylko pamiętać o wymianie oleju w skrzyni i obchodzić się z nią delikatnie, poza tym obserwować czy coś się z nią nie dzieje, bo to skrzynia M32, która potrafi być dość awaryjna i kosztowna w naprawie.
~Tomek L.
Hatchback 5d 2.0 VCDI 16V DOHC 163KM 120kW
Precyzyjna przekładnia działa gładko i szybko daje się polubić. Duża moc silnika przenoszona jest na przednie koła za pomocą 6-stopniowej manualnej przekładni. Drążek zmiany biegów wygląda atrakcyjnie, wygodnie leży w dłoni, jest obszyty skórą, ma precyzyjne drogi prowadzenia pomiędzy kolejnymi przełożeniami. Zestopniowanie manualnej przekładni pozwala na optymalne wykorzystanie właściwości silnika.
~Łukasz11
Kombi 1.4T DOHC 140KM 103kW
Wybrany przeze mnie model Cruze'a posiada (w przeciwieństwie do reszty benzynowych braci) 6-cio biegową skrzynię biegów. Cóż można o niej powiedzieć? Na razie nic złego. Biegi wchodzą lekko, pewnie i precyzyjnie. Krótki lewarek i niezbyt długie przełożenia pozytywnie nastrajają do jazdy. Wygodne jest włączanie biegu wstecznego za pomocą pierścienia - nie można tego biegu pomylić z żadnym innym.
~Robert
Sedan 1.8 16V DOHC 141KM 104kW
Skrzynia ma chyba sportowe przełożenia, krótki skok i ..........trzeba nauczyć się nią posługiwać. Wcześniej posiadałem 1,6 16V i jedynka służyła tylko do startu, tutaj nie. Samochód ma kopa w zasadzie w pełnym zakresie obrotów. Lanos miał po minięciu 3000 obr/min. Jeśli obroty spadną do 1200 i jest załączony drugi bieg to przy gwałtownym przyspieszeniu auto się muli aż do 2000 obr/min.
~osa_twist
Kombi 1.4T DOHC 140KM 103kW
Bieg cofania bardzo fajny zawsze wchodzi lekko. Na początku czasem 3-5 biegi miały problem wchodzić. Samochód przez 3 miesiące przed zakupem był nieuruchamiany może dlatego? W każdym razie po tygodniu, problem znikł i ocena 5/5 wskazana. Bieg 6 na trasę idealny - niskie spalanie, redukcja do 5 wystarczy do wyprzedzania.
Dziennik kosztów dla Chevrolet Cruze
7,3
9,8
10,7
10,3
~Leszek - ZS KRK
Kombi 1.6 16V DOHC 124KM 91kW
Szkoda, że tylko 5 biegów (gdyby był 6-ty, dałbym wyższą ocenę). Brakuje mi tego biegu na autostradzie. Skrzynia pracuje pewnie, acz np. w japońskich autach (np. Mazda) jest dodatkowa przyjemność z wyższej precyzji i pracy "na klik", której tu trochę nie da się poczuć - skrzynia działa, auto prawie mechanicznie nowe.