Lista ocen Chevrolet Cruze (98) - Widoczność

Na liście zabraknie 68 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Tomek L.
Hatchback 5d 2.0 VCDI 16V DOHC 163KM 120kW
Widoczność do tyłu przez tylną szybę nie jest najmocniejszą stroną Cruze, szczególnie dla osób, które muszą odwracać głowę nie umiejąc korzystać z olbrzymich lusterek bocznych i czujników cofania jakie oferuje to auto. Szyba przednia nie jest poprowadzona aż tak wysoko jak np. w Citroenie C4 Picasso i wysokie osoby mogą nie widzieć świateł na skrzyżowaniach jeśli auto stoi zbyt blisko. Słupki przednie, tylne i środkowe też nie należą do...
~Łukasz11
Kombi 1.4T DOHC 140KM 103kW
Widoczność z pozycji kierowcy jest też bardzo dobra. Może nieco słupki przednie są za grube ale bezpieczeństwo - najważniejsze! Można się do tego spokojnie przyzwyczaić i pamiętać żeby czasem trochę powyglądać. Do tyłu i na boki też jest OK. Troszeczkę przy parkowaniu tyłem widok zasłaniają dosyć szerokie słupki tylne ale na szczęście już od wersji LT - a na taką się zdecydowałem, są montowane czujniki cofania, które bardzo pomagają. Jeżeli...
~Patrick
Kombi 1.4T DOHC 140KM 103kW
Komfort bardzo na plus, jedynie wygłuszenie mogło by być lepsze przy wyższych prędkościach, zwłaszcza autostradowych. Ale nie jest to Mercedes. Szyba przednia jest dość niedużych rozmiarów ale ładnie wszystko przez nią widać. Słupki A i B nie są przesadnie duże. Niestety lusterko wsteczne a przede wszystkim plastikowy panel pod nim na szybie w którym są schowane czujniki zmierzchu i czujniki deszczu, troszkę utrudniają widoczność np...
~Mirosław
Hatchback 5d 2.0 VCDI 16V DOHC 163KM 120kW
To najsłabsza strona tego auta. Szyba przednia jest u góry mocno przyciemniona i za mało zachodzi na dach. Przez to czasami mam problem z widocznoścìą sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniach kiedy stoję pod nią. Widoczność przez tylną szybę też będzie sprawiać problemy jeśli ktoś nie umie cofać na lusterka. Bardzo pomagają tylne czujniki parkowania, bez nich miałbym nie łatwe cofanie.
~smarek
Sedan 2.0 VCDI 16V 150KM 110kW
Jak to w sedanach bywa - ograniczona widoczność do tyłu, zdecydowanie przydają się czujniki parkowania, na boki jest ok, do przodu też (choć może niskie osoby mogą nie widzieć maski, która jest długa). Trochę przeszkadzają przednie słupki, szczególnie podczas jazdy na zakręcie, ale to chyba wymogi bezpieczeństwa, więc się nie czepiam. Lusterka boczne duże, widać wszystko, tylne lusterko też bez zarzutów
~Leszek 1973
Sedan 2.0 VCDI 16V DOHC 163KM 120kW
Jestem kierowcą średniego wzrostu i wg mnie jest ok, cofanie na lusterka i czujniki cofania nie stanowi dla mnie problemu z tym ze czujniki w tym wypadku są bardzo pomocne. Lusterka także dość spore w porównaniu z np tymi w Jeecie, tam były zdecydowanie za małe.
~Kornik
Sedan 2.0 VCDI 16V 125KM 92kW
Przednie słupki są chyba ciosane z bali. Ciężarówka potrafi sie za nimi schować... Do tyłu kiepsko, a do parkowania konieczne czujniki, choć i one działają z dużym opóźnieniem. Bardzo dużym plusem są wielki lusterka z niewielkim martwym polem. Takich jeszcze nie widziałem nigdzie.
~SanDiego
Sedan 1.6 i 113KM 83kW
Widoczność z przodu jest bardzo dobra, niestety nie mogę powiedzieć tego o tylnej szybie - jest po prostu zbyt nisko zrobiona i niedobrze się np. parkuje jadąc z tyłu, bo ogranicza widoczność. No ale od czegoś są lusterka i czujniki parkowania :)
~Stefan
Sedan 1.6 i 113KM 83kW
Beznadziejny podpunkt. Jak ktoś nie jest ślepy, albo jest-ale ma właściwe okulary to co chce zobaczy. Jak wieziesz obok ładną koleżankę z pracy to możesz nie dostrzec co jest w prawym lusterku o ile nie masz zeza rozbieżnego.

Usterki Chevrolet Cruze

Chevrolet Cruze – wystepowanie usterek w zależności od przebiegu

~Rafał
Kombi 1.4T DOHC 140KM 103kW
Do przodu jest ok - chociaż widoczność ograniczają szerokie słupki przednie. Do tyłu jest kiepsko - ale z pomocą w moim egzemplarzu przychodzą duże lusterka, czujniki parkowania i kamera cofania - super sprawa.