Lista ocen Chevrolet Cruze Sedan (44) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 33 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~smarek
Sedan 2.0 VCDI 16V 150KM 110kW
Nie miałem okazji testować klimy w zakresie chłodzenia, bo suto kupiłem jesienią, ale jeśli chodzi o grzanie, to jak na diesla, jest ok - nagrzewa się po kilku kilometrach podczas 20-stopniowych mrozów, szybko odparowuje szyby (któe wg mnie mają jakąś dziwną tendencję do parowania podczas jazdy...). Choć mam tylko klimę ręczną (nie klimatronik), to bardzo dobrze sobie radzi, przy zagrzanym silniku daje prawie gorące powietrze. Ogrzewanie...
~Stefan
Sedan 1.6 i 113KM 83kW
Silnik grzeje się długo jak na benzynę. W ziemie potrzeba około 4-5 km żeby w kabinie zrobiło się ciepło. Załączeniu klimatyzacji towarzyszy głośny zgrzyt, do tego zabiera resztki marnych koni co jest odczuwalne. Przy dość intensywnym chłodzeniu ruszenie pod górkę wymaga żmudnego palenia sprzęgła inaczej silnik gaśnie.
~Wojtek
Sedan 1.6 i 113KM 83kW
Auto bardzo szybko paruje, jesień, zima jazda non stop z nawiewem na szybę. O dziwo gdy włączymy nawiew na szybę automatycznie włącza się klimatyzacja, która owszem skutecznie radzi sobie z parą, ale generuje niepotrzebne zawsze koszty w postaci zwiększonego zużycia paliwa.
~Bidon
Sedan 1.6 i 113KM 83kW
Bardzo, bardzo słaba wentylacja. W lecie klimatyzacja jest mało wydajna, czasem sprawia wrażenie jakby była wyłączona. W zimie jest całkiem ok - wnętrze dosyć szybko się nagrzewa. Najgorzej jest jednak podczas deszczu, kiedy tylko włączona klima pozwala na bezpieczną jazdę.
~Robert
Sedan 1.8 16V DOHC 141KM 104kW
Samochód kupiony we wrześniu więc nie miałem okazji dokładnie sprawdzić klimatyzacji i jej wydajności. Jeżeli chodzi o ogrzewanie to nie mam żadnych zastrzeżeń, dodatkowe podgrzewanie przedniej szyby bardzo dobrze się sprawuje podczas uruchamiania samochodu w warunkach jesiennych.
~Robert
Sedan 1.8 16V DOHC 141KM 104kW
Tutaj trochę gorzej. Szyby szybko parują i powiem szczerze nawiew mógłby być lepiej opracowany. Trzeba trochę poczekać nim para zniknie z szyb. Poza tym myślę, że kratki wentylacyjne sa dopracowane nie najlepiej - mała regulacja i ich wielkość. Ogrzewanie ok.
~Artur
Sedan 1.8 16V DOHC 141KM 104kW
Dwie usterki, które charakteryzują CRUZE, znane innym użytkownikom 1. Uszkodzona klapka mieszania powietrza w nagrzewnicy - aby naprawić trzeba rozebrać cały przód wewnątrz. Części brak - koszt 2600 pln, 2. Zepsute łożysko dmuchawy - głośne szeleszczenie
~Leszek 1973
Sedan 2.0 VCDI 16V DOHC 163KM 120kW
Trzeba troszkę poćwiczyć by to opanować ale jak już się dojdzie co i jak jest dobrze, troszkę irytowało mnie na początku parowanie przedniej szyby ale już daje sobie z tym radę. Klimatyzacja wg mnie wydajna , teraz mamy mega upały i spisuje się dobrze.
~Marek
Sedan 2.0 VCDI 16V 125KM 92kW
Klima do dupy. Nawiew na auto pracuje pełną mocą i nie jest w stanie wychłodzic auta w lecie w pare minut, brak chyba cyrkulacji lub dodatkowych wylotów pod siedzeniem kierowcy i pasazera (przód) nagrzewa sie szybko.
Dziennik kosztów dla Chevrolet Cruze Sedan
11,1
10,4
~Spatz
Sedan 1.6 i 113KM 83kW
Moim zdaniem fatalnie -w zimie mocno zaparowane szyby - mimo wszelkich prób z nawiewem ,klimatyzacją. Manualna klima jest bardzo przeciętna jeśli chodzi o jej wydajność. Z przodu na 3, ale z tyłu prawie jej nie czuć!!!
Chevrolet Cruze Sedan