Lista ocen Chevrolet Cruze Sedan 1.6 i 113KM 83kW 2008-2010 (10) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 5 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Wojtek
Sedan 1.6 i 113KM 83kW
Auto pali jak na swoje rozmiary w miarę. Jeżeli ktoś spodziewał się w rodzinnym sedanie z benzynowym silnikiem spalania jak w toyocie aygo to pewnie jest rozczarowany. Nawet nowoczesne turbodoładowane eco benzyny z start stop tych gabarytów w mieście średnich rozmiarów nie zejdą poniżej 10l/100 i tak samo jest w cruze 10-12l w zależności od pory roku i tego czy mi się śpieszy. Dodam że nie stosuje się ściśle do zasad ecodrivingu. W trasie z...
~Stefan
Sedan 1.6 i 113KM 83kW
Auto pali bardzo dużo. Na trasie przy iście kapeluszowej jeździe da się zejść do 7l/100km, ale gdy jedziesz normalnie trzeba liczyć około 8-9. W mieście potrafi spalić około 11 l/100km. W ziemie i w lecie przy włączonej klimatyzacji około 12-13 litrów.
~Bidon
Sedan 1.6 i 113KM 83kW
Silnik jest bardzo paliwożerny. Największy koszmar to jazda w mieście lub korku. W trasie, przy przepisowej prędkości spalanie jest całkiem znośne. Jak na osiągi, to ten silnik jest największą porażką tego modelu.
~MARCO
Sedan 1.6 i 113KM 83kW
ZUZYCIE PALIWA 11,8 L W MIESCIE TO MYSLE ZE BARDZO DUZO. MOJEGO OJCA MERCEDES 200 KONNY O POJEMNOSCI 2.0 PALI TYLE CO MOJ. DLA POROWNANIA NUBIRA 2.0 ROWNIEZ TYLE PALI A MA 130 konikow. MYSLE ZE SPALANIE TRAGICZNE
~Spatz
Sedan 1.6 i 113KM 83kW
Jeśli ktoś tym samochodem z tym silnikiem zbliży się choć trochę do danych producenta jeśli chodzi o zużycie paliwa, to powinien dostać nagrodę. Tylko ci od ropy z Emiratów są zadowoleni ze spalania.
~SanDiego
Sedan 1.6 i 113KM 83kW
Na razie nie mogę przedstawić tu obiektywnej opinii, bo jak pisałem wcześniej, na razie autko dość dużo pali, poczekamy na dotarcie i przejechanie na trasie, bo obecnie jeżdżę tylko po mieście :)
~derek37
Sedan 1.6 i 113KM 83kW
Zużycie paliwa takie jak we wszelkich publikacjach dla silnika 1.6 w mieście ok 9 litrów a co do cyklu mieszanego i pozamiejskiego trzeba doliczyć ok. litr na każde 100 km.
~gumo87
Sedan 1.6 i 113KM 83kW
po przejechaniu samochodem tych 500 km stwierdziłem iz spalanie troszke sie różni od moich wcześniejszych spostrzeżeń, ale zapewne w miarę używania silnika spalanie będzie malało:)
~Lukasz
Sedan 1.6 i 113KM 83kW
Naprawy są tanie ze względu na to, że to ten sam silnik który jest stosowany w Oplach stąd DUŻY plus.
~MALINOWSKI
Sedan 1.6 i 113KM 83kW
LATEM-NIESPECJALNIE(POWINIEN ZUŻYWAĆ LITR BENZYNY MNIEJ);ALE ZIMĄ TYLKO OK.8,5 LITRA PRZEZ ZASPY,PO ŚLISKIM
Chevrolet Cruze Sedan