Ocena kierowcy - Chevrolet Cruze Sedan

Darek, 6 lat temu
Silnik 1.8 16V DOHC 141KM 104kW
Rok produkcji 2010
Chevrolet Cruze Sedan 1.8 16V DOHC 141KM 104kW 2008-2014 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : bardzo dobrze prowadzi się w zakrętach. Dobrze zbalansowany środek ciężkości.
jedynym minusem może zbyt mało dynamiczny silnik ale to przecież jednostka wolnossąca. Spokojne auto kompaktowe bez większych zastrzeżeń. Przy tej cenie to na prawdę dobry wybór :)
Jak na razie daje radę. Silnik nie jest głośny, zbiera się całkiem przyzwoicie jednak demonem szybkości nie jest :) myślę, że sprawi sporo frajdy zwykłemu użytkownikowi.
Perfekcyjna. Biegi wchodzą idealnie w punkt. ogólnie rzecz biorąc jednak z najlepszych skrzyń manualnych jakie testowałem. Biegi są może troszkę dłuższe ale za to nie trzeba ich "pchać"
Samochód trzyma się jezdni bardzo dobrze, jest bardzo stabilny. Środek ciężkości bardzo dobrze rozłożony. Zależy to również od opon. W moim Chevrolecie 17' i 215/50
Duża przednia szyba umożliwia perfekcyjną widoczność. Trochę gorzej jest z bocznymi gdyż są bardziej ścięte. Słupki masywne ale nie ograniczają zbyt mocno widoczności.
Duży bagażnik 450 L + miejsce na koło zapasowe + ewentualnie na butlę gazową. Dla pasażerów również sporo miejsca. Osoby niższe siedzące z tyłu mogą spokojnie rozprostować nogi :)
bez zastrzeżeń. Nie ma się do czego przyczepić. Wszystko działa jak należy.
Dużo miejsca, chociaż osoba 2 metrowa z tyłu mogłaby odczuwać już pewien dyskomfort. Dużo miejsca nad podsufitką. 5 osób na pewno nie będzie narzekać na zbyt małą ilość miejsca przy tulu osobach.
Przy wyższych prędkościach jest rochę gorzej ale ogólnie test wypada na 4. jak na nowoczesne samochody całkiem solidne wyciszenie.
Czytając te opinie trochę się przeraziłem tym spalaniem. Jednak w praktyce wygląda to nie najgorzej. W trasie przy włączonym tempomacie przy 100-110 km/h spokojnie 6L, w mieście 8L bez szaleństw ale też nie jak emeryt. Ogólnie rzecz biorąc przy tym silniku uzyskanie takiego wyniku uważam za dobry rezultat. Wyciszenie spoko, stabilność auta w zakrętach rewelacyjna :)
W tym segmencie myślę, że znajdziemy mało samochodów które będą lepsze. Ogólnie jestem zadowolony z zakupów. Części zamienne również w przyzwoitej cenie.
Zawieszenie może być podatne na częstsze serwisy. Ogólnie brak jakiś nieprzewidzianych napraw. Czasem mogą jedynie denerwować skrzypiące plastiki ale da się to jakoś znieść :)
jak na razie brak, ciężko się wypowiedzieć w tej kategorii. Mam nadzieję, że nie będzie jedynie gorzej :)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 16V DOHC 141KM 104kW [l/100km]

6,8