Lista ocen Chevrolet Epica (60) - Silnik

Na liście zabraknie 17 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~mlody750
Sedan 2.0 24v 143KM 105kW
Silnik ma dwie przeciwstawne oceny. Jest bardzo elastyczny i oszczędny, Mój rekord spalania na odcinku 240 km na benzynie to 6,8 litra. Jechałem delikatnie, ale po drodze była ekspresówka (ok. 115 km/h) i autostrada (125-130 km/h) - łącznie na odcinku ok. 65 km, więc wynik rewelacyjny, Ogólnie w mieście ok, 12-13 l/100 km, trasa ok.8,3l/100 (LPG, a na benzynie ok. 7,4 l/100). Mankamentem tego silnika jest zuzycie oleju 0,5l/100 to wg mnie...
~JR
Sedan 2.0 16V 150KM 110kW
Wcześniej jeździłem z silnikiem benzynowym więc musiałem sie przestawić. Generalnie, do 2000 obrotów silnik nie błyszczy dynamiką ale za to pozwala jechać z obrotami niewiele ponad 1000 co czyni go w warunkach miejskich oszczędnym. Ze zdziwieniem stwierdziłem że dane producenta na temat spalania nie kłamią.Silnik słychać dopóki jest zimny. Potem jest już lepiej.
~Tadek
Sedan 2.0 24v 143KM 105kW
W sam raz na to auto i jego masę. Z gazem eksploatacja wychodzi taniej niej diesle. Wysoki Moment dostępny już od ok 1800 obr, a prawdziwego kopa dostaje po 3,5 tys. DO setki z gazem pewnie trochę ponad 10 sek, ale na każdym biegu powyżej 3,5 tys to mało które auto lepiej idzie :) Silnik bardzo cichy, na trasie głośniejszy jest szum opon i powietrza.
~Piotr
Sedan 2.0 16V 150KM 110kW
Silnik bardzo dobry z uwagi na niezawodność i bardzo niskie spalanie. Mam EPICĘ od nowości, przejechałem 137 tysi, więc można o niej powiedzieć wiele. Nie jest zbyt cicha, szczególnie na zimno, silnik ma wibracje na postoju. Za to rewelacja niskie spalanie pod warunkiem regularnego serwisowania co 15 tysi. Auto absolutnie bezawaryjne!
~szakal2004
Sedan 2.0 16V 150KM 110kW
Silnik dobry mimo że comon rail odpala nawet przy dużych mrozach zalewam tylko vervą więc po części może tego zasługa. Ogólnie dobrze choć drogi w serwisowaniu olej filtry z górnej półki rozrząd też znacznie powyżej średniej. Dynamika bardzo dobra 320 nm i 150 KM robią swoje odejście ma jak trzeba
~LoneWolf
Sedan 2.5 24v 156KM 115kW
Kupiłem kilka dni temu wersję diesla 2.0 turbo 155 KM, ale nie ma na liście do wyboru, więc piszę. Spalanie w trasie 5.6 w mieście 6.2! Przyśpieszenie 9.5 do 100. Cud! to trzeba samemu przeżyć. Doskonała elastyczność i ten pomruk a w lusterku widzę miny zdziwionych kierowców... przez krótką chwilę -;0))
~Piotras
Sedan 2.0 16V 150KM 110kW
Diesel, rewelacja: spalanie od 5 do 11 litrów. Średnio minimlanie w trasie 5,5-6 litrów. Dynamicznie trasa, autostrada opór gaz - 11 litrów. Normalna jazda miasto 7,8 litra. trasa 7. Silnik cichy, jedynie po rozruchu na zimno w garazu trochę klepie. Zero brania oleju.
~Akluko
Sedan 2.0 16V 150KM 110kW
Jak na diesel całkiem przyzwoicie. W mieście nie potrzebuję go cisnąć, na niskich obrotach nie ma mowy o zrywie. W porównaniu do 1.9TDI trzeba go mocniej wkręcić. 150 kucyków tylko na papierze - w rzeczywistości przy takiej masie w ogóle się tego nie czuje.
~marko
Sedan 2.0 24v 143KM 105kW
Cichy, dynamiczny, pięknie wkręca sie na obroty ale żeby jeździć dynamiczne trzeba trzymać go na wysokich obrotach ok 3000 a wtedy swoje spali. Przy wysokich prędkościach trochę brakuję mocy choć prędkość max 215 km/h to całkiem dobrze
Dziennik kosztów dla Chevrolet Epica
10,8
~pasti
Sedan 2.0 24v 143KM 105kW
2.0 diesel Bardzo głośny, wpada w duże wibracje a jego dźwięk przypomina mi odkurzacz. ponadto łapie dopiero pow 2000 obrotów więc turbo dziura jest bardzo duża. Pomimo to jest w dynamiczny dobrze przyspiesza na 4 i 5 biegu