Lista ocen Chevrolet Epica (48) - Wyciszenie

Na liście zabraknie 29 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Grzegorz Śliż
Sedan 2.0 24v 143KM 105kW
Ogólnie jest bardzo dobrze od strony silnika. Ale należy wspomnieć że u mnie jest dodatkowe wyciszenie matą tłumiącą od strony komory. Silnik jest bardzo cichy i ma długie przełożenia automatu. Do 100 km/h jest doskonale, od 100-140 jest dobrze. Powyżej tej prędkość dokucza hałas powietrza, silnika nie słychać. Jak się przyzwyczaiłem do auta to przestało się wydawać że jest ciche, tylko jak wsiadam do innych samochodów nawet czasem 2 razy...
~Andrzej_W
Sedan 2.0 24v 143KM 105kW
Niestety w porównaniu do np. BMW słabo wyciszony. O ile silnik jest bardzo cichy i przyjemny to szum kół bywa bardzo głośny. Po nie równej drodze słychać pracę całego zawieszenia. Zdążyłem się przyzwyczaić. Przy 150 -160km/h szum opon na dłuższym dystansie robi się uciążliwy. Do 110 km/h jest bardzo komfortowo.
~expert791@gmail.com
Sedan 2.0 24v 143KM 105kW
Silnik na wolnych obrotach jest praktycznie niesłyszalny. Na wyższych ledwo go słychać, głośność jest na poziomie szumu opływającego powietrza, czego też nie słychać głośno. Nie mogę się nadziwić, że jadę 30 km/h i 100 km/h, a silnik pracuje tak samo cicho. Praktycznie jadąc w środku otoczenie nie istnieje, nic nie słychać.
~JR
Sedan 2.0 16V 150KM 110kW
Powyżej 100 km/h, po uchyleniu okna słychać pęd powietrza. Ale to chyba we wszystkich samochodach. Głośność silnika nie rośnie odczuwalnie nawet przy 160 km/h (szybciej nie jechałem)
~ernig@poczta.pl
Sedan 2.5 24v 156KM 115kW
Nic rewelacyjnego, Dobrze że nagłośnienie jest doskonałe to można radiem zagłuszyc dobiegający hałas z zewnątrz. Szum powietrza wskazuje na niedostateczną aetodynamikę co przekłada się na komfort.
~W.
Sedan 2.0 24v 143KM 105kW
Super. Do tego naprawdę dobre nagłośnienie (8 głośników), chociaż tylne głośniki mogłyby być za tylnymi siedzeniami, a nie w tylnych drzwiach - tak są głośniki przednie i środkowe, zamiast przednich i tylnych.
~grandebilly@wp.pl
Sedan 2.0 24v 143KM 105kW
Żeby nie niezidentyfikowane stuki zawieszenia, niemożliwe do zlokalizowania przez koszalińskiego przedstawiciela - firmę Kaufmann, byłoby SUPER!
~Forest44
Sedan 2.0 16V 150KM 110kW
Silnika nie słychać. Ale zawieszenie gra głośniej niż radio. Bylem w serwisie w szczecinie celem naprawy ale nic Kozlowski nie poradził.
~Piotr
Sedan 2.0 16V 150KM 110kW
Nie jest dobrze, szczególnie z dieslem na zimno lub na postoju, ale w trasie bardzo dobrze, nawet przy 180, stąd ocena dobrze z +.
Dziennik kosztów dla Chevrolet Epica
10,8
~Przemek
Sedan 2.0 24v 143KM 105kW
Silnika nie słychać, natomiast na przełomach i dziurach dudni, ale jak się wyjedzie na gładki asfalt to po prostu super.