Lista ocen Chevrolet Evanda 2.0 i 16V 131KM 96kW 2004-2006 (42) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 34 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Alternatywny
Sedan 2.0 i 16V 131KM 96kW
Zależy wszystko od tego jaką ma się nogę, przez 65 tys km auto jeździło na benzynie minimalnie udało mi się zejść na trasie do 8l benzyny, po mieście w lecie średnio 12.5l na 100km ale wspomnę, że jest to auto z automatem, oraz jeżdżę po zakorkowanym Wrocławiu. Na autostradzie z prędkością 130-140 auto spala 9l więc źle nie jest, obecnie założyłem instalację gazową BRC, w cyklu mieszanym auto spala 10 litrów gazu, na trasie potrafi zejść do 9...
~arnest@op.pl
Sedan 2.0 i 16V 131KM 96kW
Spalanie w cyklu mieszanym to około 12 litrów lpg.Jak na samochód który waży 1450 kg to chyba w normie.Na zbiorniku (36 litrów gazu )w mieście przejadę około 250 km, w trasie około 300-320 km.Na bęzynie nie miałem okazji jeżdzić.Części jężeli nie korzysta się z serwisu są poprosu tanie a ewentualne naprawy dość proste do usunięcia przez większość mechaników.
~zbigniew.nakonowski@pl.abb.com
Sedan 2.0 i 16V 131KM 96kW
Co do zużycia paliwa nie mam jeszcze określonego stanowiska, choć mam wrażenie, że nie jest to najoszczędniejsze auto. Widać to po wskazówce paliwomierza. Z pełną świadomością akceptuję rzeczywistość i nie zamierzam instalować gazu. Wkurza mnie, że nie mogę dostać haka holowniczego (serwis gdański) czekam trzeci miesiąc. Czy macie jakieś doświadczenia w tym temacie?
~Maciej Śpiewak
Sedan 2.0 i 16V 131KM 96kW
Przejechałem 700km w warunkach mocno zimowych, malutko w mieście, trasa przy średniej 75km/h. Spalanie 8,9l/100km, noga delikatna, bez szaleństw. Mam obawy co do jazdy na poziomie średniej 100km/h lub ostrej jazdy w mieście - chyba spalanie sięgnęłoby 10-12l/100km. W serwisie jeszcze nie byłem.
~Łukasz
Sedan 2.0 i 16V 131KM 96kW
Czy Evanda nie powinna zostać ogłoszona najtańszym w utrzymaniu samochodem na świecie tego segmentu? Przecież utrzymanie tego auta kosztuje tyle co utrzymanie małego miejskiego auta. Mówię o kosztach części. A gdy ma się instalację Gazową to eksploatacja naprawdę nie jest droga.
~tomekp1-63@o2.pl
Sedan 2.0 i 16V 131KM 96kW
BENZYNY PALI OK.9.5L/100Km,natomiast gazu od 10l-16l/100km,co stanowi 60% większe spalanie,nie polecam instalacji KOLTEC-PROTON, brak możliwości regulacj.PO 20TYŚ Km wysiadły wtryski,problem z wymianą. Ceny przeglądów, a zwłaszcza części zamiennych biorą chyba z księżyca
~Piotr
Sedan 2.0 i 16V 131KM 96kW
Na LPG (koltec-necam) znakomicie.Przyspieszenie jak na Pb 95.Zużycie LPG ok 10% większe niż benzyny.LPG 9l (trasa bez klimy), 9,5l (trasa z klimą), 10,5 l miasto,przeważnie bez klimy.Dotyczy to spokojnej, choć nie skrajnie oszczędnej jazdy.
~wapniaq
Sedan 2.0 i 16V 131KM 96kW
MAKABRA: około 16 litrów gazu i 1.5 litra benzyny na 100 w lecie (miasto/trasa 50/50) w zimie jakieś 14.5 gazu i 2.5 benzyny (po prostu dłużej się nagrzewa więc dłużej na etylinie a krócej na gazie)
~gawlitz@wp.pl
Sedan 2.0 i 16V 131KM 96kW
JAK NA AUTOMAT,PRAWIE 2T I NIEZŁE OSIĄGI-ZNOŚNIE/12LITRÓW.CENY CZESCI I PRZEGLĄDÓW W SERWISIE TO JEDNAK SPORE PIENIĄDZE---JA ZA PEŁNĄ KOMPLEKSÓWKĘ PŁACE OK.2TYS NA ROK[KLOCKI HAM. Z WYM. -300ZŁ]
~Mis
Sedan 2.0 i 16V 131KM 96kW
Duzo pali, nie da sie ukryc. Trudno zejsc ponizej 9 l na 100 km. Do tego jest szybki wiec kusi by cieszyc sie jazda i wciskac pedal gazu. Przy szybkiej jezdzie typu 160-180 km/h spala kolo 12-13 l/100 km.