Lista ocen Chevrolet Evanda 2.0 i 16V 131KM 96kW 2004-2006 (40) - Bezawaryjność (poważne usterki)

Na liście zabraknie 36 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
Sedan 2.0 i 16V 131KM 96kW
- nastepnego dnia po wyjechaniu z salonu padł system ABS i system kontroli trakcji (TCS). Auto przejechało raptem 50km. Przyczyna: - rozpadła się piasta w systemie ABS, a nastepnie stwierdzono że uszkodzony jest również komputer odpowiadający za ABS i TCS. Każda naprawa wybiegająca (mam nadzieję) poza przeglądy okresowe trwa maksimum 2 tygodnie ponieważ w Polsce nie ma części i trzeba je ściągać np. z Niemiec
Sedan 2.0 i 16V 131KM 96kW
Z nowości które się popsuły jest elektryka lub jakiś układ sterujący nią. System pokazuje otwartą pokrywę bagażnika, kiedy jest zamknięta i automatycznie nie ma swiatła w kabinie, podświetlanie deski rozdzielczej nie działa, nie da się uruchomic lusterek (są elektryczne) a bezpieczniki są sprawne - żenada Kilka postów niżej też opisywałem awarie tego samego auta.
~tomekp1-63@o2.pl
Sedan 2.0 i 16V 131KM 96kW
po miesiącu eksploatacji awaria sprzęgła,oczekiwanie na części, od listopada2004-styczeń2005,awaria abs-u,pękające szyby czołowe, każda w tym samym miejscu,a w moim przypadku to już jest 3(trzecia),nie wiem z czego są zrobione,nie uznają gwarancji,brak kontaktu z rzeczoznawcą GM.
~justas
Sedan 2.0 i 16V 131KM 96kW
Nic poważnego mi się nie przydarzyło - bo to dosyć prosta konstrukcja jest. Podobno problem jest tylko z tarczami kotwicznymi do hamulca ręcznego - jak się zepsują to za nowe trzeba zapłacić 800 zł (albo używki). Ale mi się nie zepsuły.
~Alternatywny
Sedan 2.0 i 16V 131KM 96kW
Nie jest to wina auta, ale polskich dziurawych drug, musiałem wymienić piastę prawego koła, oraz amortyzatory ponieważ prawy zaczął przeciekać, i obluzował się trzpień. W ogólnej ocenie auto bardzo niezawodne, a części oryginalne są bardzo tanie.
~Adam
Sedan 2.0 i 16V 131KM 96kW
Z samochodem tym nie miałem żadnych problemów,a jeżdżę nim dosyć długo...odkupiłem go gdy był ona 2-letni.Jest on bezawaryjny,wymieniałem tylko te rzeczy,które trzeba wymieniać regularnie,bo się zużywają.
~arnest@op.pl
Sedan 2.0 i 16V 131KM 96kW
Gdyby nie przednie zaciski hamulcowe które się zapiekły nie miał bym się do czego przyczepić,na szczęście pasują Daewoo Leganza więć nie naprawiając wymieniłem na nowe za niewielki pieniądze.
Sedan 2.0 i 16V 131KM 96kW
Zdążyły paść: ABS, TCS. Czas naprawy 2 m-ce. Z ciekawością czekam na nastęne naprawy, po dzisiejszym dniu nie wierzę, że ich nie będzie. Z żoną robimy już zakłady i obstawiamy co padnie następne
~wapniaq
Sedan 2.0 i 16V 131KM 96kW
nie było. ale dotąd tez przebieg nieduży. wymieniałem łożyska z przodu ponad 300 PLN za stronę bo łożyska razem z piastą . niestety to już nie to co nexia albo leganza
Dziennik kosztów dla Chevrolet Evanda 2.0 i 16V 131KM 96kW
12,3
~Piotr
Sedan 2.0 i 16V 131KM 96kW
gaz zakładany u dealera-porażka 20 wizyt w serwisie (nowa instalacja - pomogło), zawieszenie, piasty z elektroniką od ABS TCS - 3szt, alternator, maglownica - makabra