Ocena kierowcy - Chevrolet Kalos

Robert, 14 lat temu
Rok produkcji 2005
Chevrolet Kalos 1.2 72KM 53kW 2004-2007 - Oceń swoje auto
Inne
Samochód ogólnie warty polecenia ale nie jest to oszczędny samochód pod względem utrzymania. Serwisowanie tego samochodu w salonie chevroleta jest drogie( za wymiane rozrządu przy 90tys. powiedzieli mi 900zł + sprawdzanie oleju, filtrów itp, liczmy około 1300zł) + do tego spalanie które jest strasznie wysokie jak na takie małe auto.
Samochód ma troche za mało koników ale jest to samochód miejski a nie wyścigówa która ma szybko jechać.Kręce go tak pod 2000 obrótów i zmieniam bieg nie jeżdże sportowo. Jadać 80km/h silnika nie słychać i radio można mieć bardzo cicho. Silnik nie jest do sportowej jazdy od razu mówie
Skrzynia biegó działą przyzwoicie.
Samochód podczas 80km/h nie buja sie nie ślizga się nie wypada ze swojego toru na zakrętach.
Samochód ten jest mały więc widoczność jest bardzo dobra. Wszystko widać łatwo się nim parkuje nie ma problemu że coś ogranicza nasz widok.
Jak dla mnie pozycja za kierownicą jest dobra jestem dość wysokim meżczyzną i dobrze czuje się za kierownicą tego samochodu. wszystko jest blisko w zasięgu ręki.
Duży plus za ogrzewanie. W porówaniu z dieselem to jest super ale diesel zawsze dłużej sie nagrzewa. Samochód szybko rozmarza, przy temperaturach -20 stopni(stojąc na dworzu) zapala za pierwszym razem po czym nie trzeba długo oczekiwać aż będziemy mieli temperature na silniku.
Z przodu dużo miejsca ale jak jedzie się w 4 jest troche za mało miejsca dla osób siedzących z tyłu. Nie mają zbyt dużo mejsca na na nogi.
Jest to benzyna o małym motorze co powoduje że w samochodzie jest naprawde cicho. (czasem nie słychać ze zgasł :P)
Tu wielki minus tego samochodu.Jak na tak mały samochód to pali on jak smok. Nie słuchajcie ludzi którzy mówią ze ten samochód pali im około 6-7l/100km bo to jest nie prawda. Samochód którym jeżdże ma 90tys przebiegu i pali mi średnio 8-8,5l/100km. Byłem w salonie chevroleta i powiedzieli mi że tak te samochody palą. Od razu mówie ze nie mam ciężkiej nogi jeźdze nim maks 80km/h, przed światłami robie redukcje i hamuje samochód silnikiem. Przyznaje sie że nie jechałem nim w długiej trasie ale uważam że jeśli w mieście spala mi minimalnie 8,5 litra to nie zejde nim poniżej 7 litrów. Nie wiem może to wszystko jest spowodowane brakiem przeglądu ale podaje spalanie na dzień dzisiejszy.
Samochód w dobrej cenie lecz najnowsze modele szczerze powiedziwaszy są drogie i to bardzo a tak naprawde nie mają żadnego wyposażenia.
Nie zauważyłem jak narazie.
Narazie nie miałem żadych i mam nadzieje ze nie będzie jakiś poważnych usterek w nim.:)

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.2 72KM 53kW [l/100km]

7,8