Ocena kierowcy - Chevrolet Lacetti Hatchback

Silnik 1.8 DOHC 16v 121KM 89kW
Rok produkcji 2006
Chevrolet Lacetti Hatchback 1.8 DOHC 16v 121KM 89kW 2004-2009 - Oceń swoje auto
Silnik : silnik 1.8 (122KM) \"w gazie\" jest nad wyraz \"zrywny\" i dynamiczny
auto ogolnie bardzo wporzadku, ale w mojej ocenie bardziej dla kobitek ktore lubia dynamiczna jazde (miekkosc zawieszenia). oczywiscie jest multum opini ze to chevrolet itp. ale jezeli ktos uwaza ze 6 golf jest lepszy od 3 chevroleta to jest w bledzie. wiem z autopsji bo jezdzilem i tym i tym i jezeli chevroletem spokojnie jade 160 km/h i moge jeszcze \"przycisnac\" a golfem 1.9TDI (6 lat, 250 000 przebieg) nie moge z pedalem gazu w podlodze dojsc do 150 km/h to odpowiedz jest jednoznaczna. powiem tak, jezeli mieszkalbym na wsi to moze kupilbym 6 letniego golfa, ale jezeli na wies jezdze tylko w odpwiedziny do rodziny to wole chevroleta, zreszta kazdy mechanik z glowa na karku i odrobina rozumu w prawie kazdym przypadku potwierdzi ze im nowsze auto tym lepiej
jezdzilem torche innymi autami (m. in. ford focus II-1.6 benzyna, toyota auris-1.6 benzyna, VV golf V-1.9TDI) i powiem szczerze ze jedynie golf moglby mnie skusic dynamika startu na swiatlach i niczym innym. silnik 1.8 nawet \"w gazie\" to duza przyjemnosc jazdy. wyprzedzanie na waskich polskich drogach czy szybki strat w miescie na swiatlach to kaszka z mleczkiem dla tej jednostki.
biegi sa, ze to tak okresie bardzo blisko siebie (podobnie jak w oplu bo to w koncu prawie opel). nie widze w niej wiekszych minusow (jak np. w moim ulubion fordzie focusie II, gdzie wsteczny w 8 na 10 przypadkach zawsze wchodzi z oporami).
zawieszenie jest miekie (brak belki), mi to zupelnie nie pasuje, stad moim zdaniem jest to auto ktore bardziej do gustu przypadnie kobietom. posluze sie takim swoim przykladem, czy fordem czy toyota 180km na godzine jade bez oporow, lacetti tylko do 160 zachomuje sie dla mnie tak jak oni.
ok, ale wkurza mnie mala tylna szyba, a ze lubie duzo zekrkac we wsteczne lusterko to mi to osobiscie przeszkadza. boczne lusterka ok. slupki tez nie ograniczaja jakos widocznosci.
u mnie slabo dziala ogrzewanie tylnej szyby (auto kupilem z przebiegiem 95 000, nie wiem jeszcze jak dziala klima latem, zima to funkcjonuje przyzwoicie.
jest bardzo dobrze. 5 doroslych osob podrozuje w naprawde dobrych warunkach. mega wygodnia (dobrze wyprofilowana) tylna kanapa. minusem maly bagaznik. ford focus ma chyba ze 2 razy wiekszy.
jak dal mnie ok, slychac silnik jak sie wciska pedal gazu, ale dla mnie to przyjemna muzyka i zupelnie mi to nie przeszkadza. musi byc slychac dzwiek silnika jak wzrastaja obroty, ale nie jest to uciazliwy halas
na trasie 230km (na \"gierkowce\") jazda od 100 do 150 km na godzine, tempem raczej rownych, bez zbednych zrywow w 4 dorosle osoby i niewielki bagaz gazy \"zjadl\" 11,7 litra na 100km. w miescie jezeli dociskamy ostro gaz to i 15 litrow moze nam lekko zejsc przy mrozach, ale ogolnie przy instalacji lpg tankowanie nie drenuje zbytnio portfela
cena adekwatna do jakosci (oceniam na 3+), nie jest to autko powalajace jakoscia materialow, ale cena pozwala mu konkurowac tutaj z innymi markami.
materialy nie sa jakos specjalnie tandetne, powiedzialbym ze okej, nie jest to cos jak w polonezie czy nissanie micra, ale audi czy mercedes to nie jest. jest solidnie, schudnie i adekwatnie do ceny. jednie co moze wkurzac to to ze np srobki w roznych miejscach rdzewieje czy jedynie co mozesz zrobic to je :ukrecic\" a nie odkrecic. temat ktory raczej nie wystepuje w innych autach, ale jak mowi moj mechanik to berdziej problem dla niego niz dla mnie, no chyba ze ktos duzo drobnych wymian (np filtry) wykonuje sam.
jak narazie jedynie przez elektryke gaz przestal docierac na wtryski, ale naprawa w autoryzowanej stacji wraz z przegladem instalacji lpg zamknela sie w 250zl brutto. poza tym odpukac narazie ok. wiem jedynie po przegladzie ze reduktor w instalacji wytrzyma max 15 000 km a jego wykonczeniu dodatkowo przysluza sie obecne mrozy. wydatek ok 600zl, ale to jakby bardziej dotyczy instalacji lpg niz samego auta

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.8 DOHC 16v 121KM 89kW [l/100km]

10,2